PASEKMĖ. EKONOMIKOS KRIZĖS KULTŪROS (#)

Manuelis Castellsas, João Caraça ir Gustavo Cardoso prieš 8 metus Šį straipsnį perskaityti užtruks: 1 min. 6 s.
„Pasekmė. Ekonomikos krizės kultūros“ (angl. Aftermath. The Cultures of the Economic Crisis) bzn start nuotr.
Autoriai: Manuelis Castellsas, João Caraça ir Gustavo Cardoso, Leidykla: OUP, 336 p., Viršelis: kietas, Data: 2012 m. liepa, Kalba: anglų, Kaina: 20 svarų sterlingų (apie 85 Lt).

Autoriai
M. Castellsas – komunikacijos technologijų profesorius Pietų Kalifornijos universitete, sociologijos ir planavimo profesorius emeritas Kalifornijos universitete Berklyje, kur dėstė 24 metus, Amerikos politinio ir socialinio mokslo akademijos, Ispanijos karališkosios ekonomikos akademijos bei Britų akademijos stipendininkas.

J. Caraça įgijo branduolinės fizikos filosofijos daktaro laipsnį Oksfordo universitete. Europos inovacijų ir technologijų instituto Valdančiosios tarybos narys.  1996–2006 m. buvo Portugalijos Respublikos prezidento mokslinis patarėjas, yra paskelbęs daugiau nei 150 mokslinių pranešimų, „Konkurencijos ribų“ (1995 m.) bendraautoris, „O Futuro Tecnológico“ (1999 m.) vienas redaktorių, be to,  bendradarbiavo su „Le Printemps du Politique“ (2007 m.).

G. Cardoso yra žiniasklaidos ir visuomenės profesorius Lisabonos universitete-institute. Jo interesų sritys apima tinklo visuomenės kultūras, nuosavybės sąvokų transformacijas, kultūrinių prekių platinimą ir gamybą bei tiesioginio socialinio tinklo kūrimo vaidmenį.

Nuo 1996 iki 2006 metų buvo Portugalijos Respublikos prezidento patarėjas informacinės visuomenės ir telekomunikacijų politikos klausimais. 2008-aisiais Pasauliniame ekonomikos forume buvo išrinktas jauniausiu pasaulio lyderiu.

Aprašymas
Pasaulinė kapitalizmo krizė, kuri išsirutuliojo 2008-aisiais, yra daugiau nei ekonomikos nuosmukis. Ji struktūrinė ir daugiamatė. Įvykių, kurie susiklostė įsisiūbavus krizei, seka parodo, kad žengiame į pasaulį, kuris labai skiriasi nuo socialinių ir ekonominių sąlygų, apibūdinančių pasaulinio, informacinio kapitalizmo iškilimą per ankstesnius tris dešimtmečius.

Šioje knygoje analizuojamos kultūros ir institucijų krizės, taip pat aptariami konfliktai ir debatai, kurie lemia naują socialinį kraštovaizdį, įskaitant alternatyvių ekonominių kultūrų iškilimą, išreikštą socialiniais judėjimais Volstrite.

Bendro tarpdalykinio tyrėjų grupės iš viso pasaulio projekto rezultatai rodo, kad dabartinės finansinės ir politinės sistemos negalima sutvarkyti greitai. Gyvenant krizės sąlygomis reikia keisti mąstyseną, kuri privedė prie bankroto ir nevilties bei ekonomikos ir visuomenės, paremtos nenuosekliu rizikingų finansų ir politinio neatsakingumo modeliu.

Autoriai aiškina įvykių priežastis ir tyrinėja pasaulio, kurį pakeitė krizė, kontūrus.

Knygas galima įsigyti
www.oup.com
Pristatymo kaina į Lietuvą – 5 svarai sterlingų (apie 20 Lt)

blog comments powered by Disqus
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai