SKAITMENINIS POTVYNIS. INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ PASKLIDIMAS JUNGTINĖSE VALSTIJOSE, EUROPOJE IR AZIJOJE (#)

Jamesas W. Cortada prieš 8 metus Šį straipsnį perskaityti užtruks: 36 s.
„Skaitmeninis potvynis. Informacinių technologijų pasklidimas Jungtinėse Valstijose, Europoje ir Azijoje“ (angl. The Digital Flood. The Diffusion of Information Technology Across the U.S., Europe, and Asia) bzn start fotomontažas
Autorius: Jamesas W. Cortada; Leidykla: OUP, JAV, 864 p.; Viršelis: kietas; Data: 2012 m. gruodis; Kalba: anglų; Kaina: 60 svarų sterlingų (apie 250 Lt)

Autorius
J. W. Cortada yra daugiau nei dviejų tuzinų knygų apie istoriją ir informacinių technologijų valdymą autorius. Per pastaruosius 35 metus jis išbandė pardavėjo, konsultanto ir vadovo pareigas kompanijoje IBM.

Aprašymas
Atrodo, jokios technologijos taip greitai neplito pasaulyje per tokį trumpą laiką kaip kompiuteriai. Jie pakeitė verslo, vyriausybių ir visos visuomenės gyvenimą.
Istorikas J. W. Cortada pateikia pirmą pasaulinę kompiuterių atsiradimo ir naudojimo Šiaurės Amerikoje, Europoje bei didžiojoje Azijos dalyje istoriją.
Anot jo, labiau nei pačios technologijos kompiuterių atsiradimą ir plitimą lėmė tam tikros sąlygos, tokios kaip pragyvenimo lygis, išsilavinimas, šaltasis karas ir ekonomikos globalizacija.

Jo teigimu, šios technologijos yra klijai, išlaikantys kartu šių dienų ekonomiką ir stumiantys į priekį gyvenimo kokybę daugiau nei milijardui žmonių pereinant į viduriniąją klasę.

Remdamasis archyviniais ir antriniais tyrimais, išplėstiniais ekonomikos duomenimis autorius atskleidžia kompiuterių sukūrimo istoriją ir vertina jų naudojimo pasėkmes. Tai pirma eksperto pastanga apžvelgti pasaulinę informacinių technologijų istoriją ir gidas tiems, kurie nori suprasti, kas vyksta tokiose šalyse kaip Indija ar Kinija.

blog comments powered by Disqus
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai