...

Nėrimo vąšeliu hobis paskatino įkurti nuosavą verslą

Verslas

2018.06.22

Autorius: Inga Rauluševičienė

Temos: , .

Nėrimo vąšeliu hobis paskatino įkurti nuosavą verslą

Monika Alavočiūtė. Asmeninio albumo nuotr.

Monika Alavočiūtė (27), gimusi ir užaugusi Sūduvoje, įgijusi net du aukštuosius išsilavinimus – istorijos bakalaurą bei politikos mokslų ir valstybinių institucijų valdymo magistrą, atsisakė darbo, ryžtingai ėmėsi įgyvendinti seniai puoselėjamą nėrimo vąšeliu hobį ir įkūrė nuosavą verslą, vienetinių drabužių moterims prekių ženklą „Monala Design“.

Pomėgis nerti gimė jau mokykloje

Dar besimokant mokykloje, didžiausias Monikos pomėgis ir hobis buvo nėrimas, pirmieji smulkūs kūriniai buvo skirti sau ir artimiesiems. Tikėdama savo verslo idėja, kūrybiška mergina nėrimui suteikė kitą prasmę – smulkius darbus keitė vis daugiau stambių užsakymų klientėms. Itin reikšminga buvo pažintis su fotografe Edita Valinče. Kartu įgyvendintas pirmosios nertinių fotosesijos projektas ir užsimezgusi nuoširdi draugystė pastūmėjo imtis itin permainingų sprendimų, pakeitusių autorės gyvenimą iš pagrindų. „Kai nebegalėjau daugiau gyventi tokiu tempu ir skaičiuodavau vos kelias valandėles, kurias galėjau skirti savo hobiui, mečiau tuometį darbą, įstojau į Marijampolės darbo biržą. Ten tvirtai išrėžiau, kad noriu kurti savo verslą, o darbo pasiūlymai nedomina. Buvo pasiūlyta kreiptis finansinės paramos verslui, bet pagal reikalavimus privalėjau baigti mokslus pagal norimą vykdyti veiklą, nors ir turėjau jau praktinės patirties dirbdama kino studijos kostiumų srityje. Nepasidaviau ir vis konsultuodavausi su žmonėmis, esančiais verslo aplinkoje. Sužinojau, kad yra galimybė pasinaudoti subsidija verslui kurti, kuri siekia 15 tūkst. eurų. Tai neapsakomo džiaugsmo jausmas, nes aš jau prieš šešerius metus svajojau įsigyti mezgimo ir siuvimo įrangą, kas palengvintų rankinį darbą ir pagreitintų apčiuopiamus rezultatus! Nebedvejojau ir pasinaudojau būtent šia verslo parama“, – verslo pradžią prisimena M. Alavočiūtė.

Idėjos gimsta netikėtai

M. Alavočiūtė daugybę metų ne tik nenuilstamai dirbo prie savo hobio kūrinių, bet ir svajojo vieną dieną įsigyti mezgimo ir siuvimo mašinas bei specialų lazerį drabužių dekorui, kad nereikėtų gaišti laiko ir visa tai daryti rankiniu būdu. Svajonės pildosi, kai labai apie jas galvoji ir to trokšti visa širdimi, o „Monala Design“ – gyvas to pavyzdys. Dar visai jaunas, atšventęs tik pusės metų gimtadienį prekių ženklas įsikūręs atokioje ir visai nestrateginėje Gižų Daržininkų kaimo vietovėje. Čia ne tik atliekami darbai, laikomi įrenginiai, bet ir suteikiama galimybė klientėms, kurios vertina originalumą, išskirtinumą ir kokybę, nesibaimina dėl „kandžiojimosi“ kainomis, atvykti pasimatuoti bei pasikonsultuoti. „Mūsų prekių ženklas dar nėra labai gerai žinomas, antplūdžio nėra, – pripažįsta verslo kūrėja. – Žinomumą didiname, naujienas jau galite sužinoti interneto svetainėje, „Instagram“, „Facebook“ paskyrose. Iš pradžių planavome siūti ir nerti tik išskirtinius, vienetinius drabužius, tačiau atsigręžta ir į klienčių lūkesčių gausą, tad pasiūlyta kasdienybėje labiau pritaikomų nešioti rūbų asortimento moterims. Idėjas kuriu pati, bet pasinaudoju ir interneto platybėse esančia informacija, įvairiomis mintimis, seku įvairių puslapių aktualijas. Vis dar mokausi dirbti su naujai įsigyta įranga, bandau, eksperimentuoju bei ypač domiuosi tekstilės gaminimo būdais, pavyzdžiui, audimu, kurį galima atlikti kompiuterizuota mezgimo mašina.“

Pradžia lengva nebuvo

Monika tvirtai sako, kad pradžia buvo kur kas sunkesnė nei įsivaizdavo: „Ypač sunkus yra pardavimo procesas. Verslui įkurti naudojau asmenines investicijas, santaupas. Begalinis artimųjų palaikymas vedė į priekį. Jei viso to nebūtų buvę, greičiausiai būčiau idėjos atsisakiusi po pirmojo sunkumo, kai pardavimai nevyko, o klienčių skaičius didėjo vėžlio žingsniu.“

Šiuo metu „Monala Design“ darbuojasi ne tik pati prekių ženklo įkūrėja, kuri užsiima kūryba, eskizų sudarymu ir nėrimu, bet ir siuvėja, kuri atlieka darbus pagal užsakymus su nuosava įranga. „Jei kuri verslą, turi išmanyti labai daug dalykų, o aš esu menininkė, man norisi „užsidaryti“, pasinerti į kūrybą. Turint verslą, reikia labai gerai išmanyti rinkodarą, tam neturiu ne tik įgūdžių, bet ir laiko. Kol kas iš gaunamų pajamų dar negaliu mokėti atlygio darbuotojams, todėl, esant poreikiui, prašau draugų pagalbos. Labai gera galimybė pasinaudoti savivaldybės teikiama finansine parama smulkiam verslui, susigrąžinti dalį investicijų, tik reikia daugiau konsultuotis su patyrusiais specialistais“, – sako M. Alavočiūtė.

„Svajokite drąsiai, ryžtingai, atkakliai, gal banalu sakyti, bet nebijokite ir rizikuokite, nepasiduokite po pirmųjų nesėkmių, visada eikite į priekį. Verslas klesti tik tiems, kurie mėgsta tai, ką daro, mokosi bei investuoja į savo pomėgį. Patikėkite, po viso to grąža tikrai bus!“ – pataria „Monala Design“ įkūrėja.

„Monala Design“

427-1529611844-890473.jpg 427-1529611844-130213.jpg 427-1529611844-970012.jpg 427-1529611844-533288.jpg 427-1529611844-338445.jpg 427-1529611844-275364.jpg 427-1529611844-218953.jpg 427-1529611844-348138.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.