...

Trys savaitės, kurios gyvenimą paverčia tikru išbandymu!

Verslas

2012.05.04

Autorius: Juliana Miliut

Temos: , .

Trys savaitės, kurios gyvenimą paverčia tikru išbandymu!

Per trumpą laiką sukuria išliekamąją vertę turintį produktą flickr.com nuotr.

Trys pasaulio šalys, trys darbo savaitės, trys savanorystei nusiteikusių jaunų žmonių grupės. Tarptautinio projekto „EWOCA3“ dalyviai, jauni ir ambicingi 16–23 metų jaunuoliai, per trumpą laiką ne tik paragauja žurnalistų, virėjų ir darbininkų duonos, bet ir sukuria ilgalaikę išliekamąją vertę turintį produktą.

Pirmiausiai apie patį projektą, o straipsnio pabaigoje rasite ir visą naudingą informaciją kur kreiptis jei atsirstų noro ir Tau paragauti duonos. Juk tai smagus išbandymas!

Kas yra „Ewoca3“?

„Ewoca3“ – tai projektas, kuriame dalyvauja trijų šalių jaunimas. Viena šalių privalomai yra Vokietija, kitos dvi – Europos valstybės (nebūtinai ES). Trejus metus iš eilės tris savaites organizuojamos darbo stovyklas kiekvienoje šalyje. Vokietijos ,,Mercator“ fondas finansuoja projektą „Ewoca3“, kuriam skirta 1,75 milijono eurų. 13 jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų NRW (Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje) turi galimybę kartu su 26 tarptautiniais partneriais organizuoti darbo stovyklas jaunimui nuo 16 iki 23 metų.

Projektų tikslas – skatinti Europos jaunimo organizacijų partnerystę ir plėtoti jaunųjų dalyvių tarpkultūrinę bei socialinę kompetencijas. Šios programos pagrindinis reikalavimas – projektai turi būti įgyvendinami darbo stovyklos principu trejus metus skirtingose šalyse, po tris savaites, sukuriant objektą, kuriam naudojamos ekologiškos medžiagos. Be to, sukurtas objektas turėtų būti naudojamas bent penkerius metus po pastatymo. Įgyvendinant programą svarbu užtikrinti tarptautinį kultūrų bendradarbiavimą. Kiekviena darbo stovykla finansuojama iki 15 tūkstančių eurų ir gali sudaryti iki 50 proc. projektui įgyvendinti reikalingų lėšų.

Nuo Teklenburgo iki Rietavo, arba ,,Up To the Trees‘‘

Pirmajame „Ewoca3“ projekte 2009–2011 m. sėkmingai dalyvavo Lietuvos organizacijos ,,Progresas“ (stovykla Rietave 2011 m. rugpjūčio 1–21 d.) ir LSP ,,Solidarumas“ nariai (stovykla Palangoje 2011 m. rugpjūčio 17–27d.).

2009 metais „Ewoca3“ prasidėjo Vokietijoje, Šteinfurto apskrityje, šalia Teklenburgo miestelio esančioje ekologinėje stotyje, kur susirinkę po 12 jaunuolių iš Vokietijos, Lenkijos ir Lietuvos statė tvenkinio apžvalgos tiltą.

2010 m. rugpjūčio mėn. „Ewoca3“ Lietuvoje koordinavo ,,progresiečiai‘‘. Buvo pasirinktas Rietavo parko pakraštys, šalia būsimo jaunimo centro. Projekto tikslas – 12–13 metrų aukštyje sukurti ir įrengti patyriminę trasą medžiuose, naudojant nuotykių parko elementus. Siekta, kad rietaviškiai ar miestelio svečiai galėtų išbandyti savo jėgas ir prasmingai praleistų laisvalaikį. Trijų šalių jaunuoliai tris savaites ne tik dirbo kurdami trasą medžiuose, bet ir keliavo.

Užburtas ratas

Stovyklą sudaro trys žmonių grupės: darbo grupė – tai 18-a stovyklautojų, kurie atlieka fizinį darbą (stato, kasa, dažo, valo, kerta, lupa ir pan.), media grupė – 6 stovyklos dalyviai, kurių darbas fiksuoti viską kas vyksta stovykloje (filmuoti, fotografuoti, rašyti straipsnius ir kt.), virtuvės grupė – 12-a stovyklautojų, kurie ruošia visai stovyklai maistą, sudaro dienos valgiaraštį. Virtuvės grupė ne mažiau svarbi nei darbo, nes be jos visas tris savaites projekto dalyviai liktų alkani. Visos šios grupės buvo pasirinktos tikslingai, nes be jų apskritai nebūtų buvę įmanoma įgyvendinti stovyklos. Šis sprendimas buvo priimtas visų šalių organizatorių. Kiekvienai grupei teko didelė atsakomybė ir be vienos nebūtų gyvavusios kitos.

,,Čia kaip užburtas ratas: virtuvės komanda maitina darbo ir medijos grupes, darbo grupė dirbdama duoda veiklos medijai, kuri renka informaciją ir fiksuoja visus stovyklos įvykius, o palaiko stovykloje šmaikščią nuotaiką, stiprina motyvaciją ir informuoja. Problemų dėl darbo grupėse niekada nekildavo, visi darė tai, ką geriausiai sugeba. Kadangi buvo trys darbo grupės ir mes susirinkome trims savaitėms, turėjome galimybę kiekvieną savaitę migruoti.

Darbas žmogų puošia

Darbo grupės komandai tenka visas fizinis krūvis, užduotis įgyvendinti stovyklos tikslą (pirmais metais Vokietijoje buvo statomas tiltas biologiniams tyrimams atlikti, antraisiais Lietuvoje siekta įrengti patyriminę trasą medžiuose, o trečiaisiais Lenkijoje – vaikų žaidimo aikštelę). Taigi darbo grupėje niekada netrūko veiklos, virė veiksmas (tuo galite 5sitikinti peržiūrėję)

Jaunieji žurnalistai

Medijos grupė – tai 6 stovyklos dalyviai, kurių darbas yra fiksuoti viską, kas vyksta stovykloje, t. y. filmuoti ir fotografuoti visus įvykius, leisti ,,Ewoca“ sienlaikraštį ,,Marmelade“, imti interviu iš stovyklautojų, vadovų ir svečių, kurti reportažus ir rodyti juos per ,,Ewoca TV“. Ši grupė visada palaikydavo gerą atmosferą stovykloje, stengdavosi sukurti kuo šmaikštesnių išgalvotų ir tikrų istorijų iš stovyklos ar stovyklautojų gyvenimo, ypač daug dėmesio skyrė kolegų motyvacijai (žr. video).

„Marmelade“ straipsniuose apžvelgdavo jau padarytus darbus, aprašydavo stovykloje kilusius nesusipratimus, juokingus nutikimus, skelbdavo orų prognozę, tolesnę programą, rinkdavo dienos nuotrauką ir kita.

Komandinis darbas ir motyvacija

Kiekvieną rytą stovykloje vykdavo „whats up” raundas, kuriame visi dalyviai rodydavo savijautą atitinkančias korteles: žalią (viskas puiku), geltoną (kažkas negerai) ir raudoną (viskas negerai). Stovyklos dalyviai rodydami korteles komentuodavo jas tam, kad išsiaiškintų trūkumus ar tiesiog apibūdintų savijautą. Taip pat savaitės pabaigoje prie šios ceremonijos pridėdavo grupių pasiskirstymą. Viskas vykdavo labai paprastai. Lapas su grupės pavadinimu ir galimu vietų grupėje skaičiumi.

,,Visi užsirašo į tą grupę, į kurią nori. Barnių nebūdavo, kadangi visi žinojo, kad turės galimybę dalyvauti visose grupėse. Kartais pasitaikydavo situacijų, kai darbo grupėje stovyklos pabaigoje pritrūkdavo žmonių, nes reikėdavo atlikti papildomus darbus, pavyzdžiui, susitvarkyti. Tada tie stovyklos dalyviai, kurie neturėdavo atsakingų pareigų savo grupėje, prisidėdavo prie darbo grupės. Juk visi turėjome vieną tikslą. Pagrindinė mūsų motyvacija buvo kuo daugiau laiko praleisti drauge, taigi niekas neatrodė sunku, kai aplink tiek gerų draugų. Taip pat be galo padėjo profesionalai. Viskas vyko sklandžiai, nes mes išties gerai sutarėme, neturėjome jokių paslapčių – ką manydavome, tą sakydavome ir drauge spręsdavome kilusias problemas‘‘, – pasakoja stovyklos dalyvė Elžbieta.

Kultūrų pažinimas

Stovyklos programą sudarė ne tik darbas, nes jaunuoliai daug pramogaudavo. Svarbi laisvalaikio dalis – kultūros vakarai. Kiekvienos šalies atstovai buvo pasiruošę originaliai pristatyti savo šalį: ,,Lenkai išmokė mus savo užstalės dainų, šventėse žaidžiamų žaidimų, supažindino su įvairiais gėrimais. Vokiečiai surengė konkursą ,,Ewoca’s Next Top Model‘‘. Be abejonės, modeliai buvome mes patys. Na, o mes surengėme tikras tradicines lietuviškas vestuves! Taigi aš ištekėjau. Juokauju. Vestuvių imitacija su visa reikalinga atributika: piršliai, stalo užsėdimas, akordeonas, arklys su vežimu, lėkščių daužymas, užstalės žaidimai, cepelinai, alus, gira, šakočiai… Per tris savaites įrengėme trasą ir gerai pasilinksminome, -dalinosi įspūdžiais Elžbieta.

Kitos išradingosios medijos grupės reportažai

http://www.youtube.com/watch?v=Xzd7nwKtpl8

http://www.youtube.com/watch?v=8N1dMXlErLQ

http://www.youtube.com/watch?v=QRXpgp8-iSM

http://www.youtube.com/watch?v=6zBGPZIQ8fk

Norintiems dalyvauti 2012– 2014 m. projekte

Katharina Teiting

IBB e.V.

Bornstraße 66

44145 Dortmund

Tel. +49 231 952096 26

Fax. +49 231 521233

ewoca@ibb-d.de

www.ewoca.org

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.