„VYNO DIENOS” NE TIK MEGĖJAMS, BET IR TIEMS, KURIE NORI ATIDARYTI VYNINĘ (#)

bzn start prieš 7 metus Šį straipsnį perskaityti užtruks: 2 min. 3 s.
„Vyno dienos“ ryškiai prisidėjo prie vyno kultūros populiarinimo ir kėlimo. BFL/Redo Vilimo nuotr.
Gegužės 25-26 dienomis Šiuolaikinio meno centre Vilniuje vyks didžiausias kasmetinis Lietuvos vyno renginys – aštuntoji tarptautinė vyno paroda „Vyno dienos 2012“. Šiemet savo vynus lankytojams pristatys per dvidešimt dalyviųtarp jų Jungtinių Amerikos Valstijų bei Kanados ambasados. Atvyksta apie penkiolika vyndarių iš įvairių Italijos regionų, taip pat Portugalijos atstovai. Tarp tradicinių senbuvių – “Mineraliniai vandenys”, “Vyno klubas”, “Eugesta”, “Baltic Wine and Spirits” ir kiti. Per dvi parodos dienas paprastai apsilanko apie 3 500 lankytojų.
Parodos organizatorių „Vyno klubo“ atstovas Arminas Darasevičius apie šį renginį kalba: „Esu tikras, kad „Vyno dienos“ ryškiai prisidėjo prie vyno kultūros populiarinimo ir kėlimo. Pažiūrėkime, kiek specializuotų vyno parduotuvių, vyninių atsidarė per pastaruosius metus. Parodos dalyviai per tuos aštuonis metus pastebi, kaip tobulėja vartotojas, kaip jis nori vis įdomesnio, kokybiškesnio vyno. Kita vertus, šis renginys yra geriausia proga restoranų, kavinių ir vyninių šeimininkams vienoje vietoje per trumpą laiką susipažinti su naujienomis, pabendrauti su profesionalais ir net vyndariais. Manau, į tokį renginį jie turėtų siųsti someljė, padavėjus ir barmenus pasisemti žinių“.  
Kaip visada, pirmos parodos dienos pusdienis bus skirtas profesionalams: restoranų, vyninių, viešbučių, specializuotų vyno parduotuvių, vyno importo įmonių savininkams ir darbuotojams. Visada įdomiausi būna susitikimai su vyndariais, kuriuos į “Vyno dienas” stengiasi pasikviesti beveik visi parodos dalyviai.
Per parodos atidarymo ceremoniją bus apdovanoti Lietuvos vyno čempionato nugalėtojai, bus įteikti sertifikuotų Lietuvos someljė diplomai dar dviems profesionalams . Daug dėmesio renginyje bus skirta vyno ir maisto derinimui, ypač sūriams. Šiemet renginyje savo produkciją pristatys “Vilkyškių pieninė” bus galimybė paragauti ir įvertinti kietuosius sūrius „Žalgiris“, „Prussia“ „Legenda“ bei sūrį su mėlynaisiais pelėsiais „Memel Blue“ ir kt. Specialioje degustacijoje sūriai bus derinami su “Švyturio” kolekciniu alumi.

Mėgstantys ir besidomintys putojančiais vynais turės galimybę dalyvauti šios rūšies gėrimų degustacijoje, o tiems, kam įdomūs ekologiniai vynai, jų gamyba ir išskirtinumas, bus pakviesti į ekologiškų vynų seminarą-degustaciją. Po parodos lankytojai kviečiami į miestą pratęsti „Vyno dienas“ restoranuose ir vyninėse.
Viena iš šių metų parodos potemių yra „Vynas ir žmonės“, todėl specialioje degustacijoje bus ragaujami iš viso pasaulio surinkti įžymybių sukurti vynai. Pirmą kartą bus surengtas viešas forumas tema “Ar lietuviai sėdi prie Europos vaišių stalo?”, kuriame apie gastronomijos istoriją, tradicijas Lietuvoje kalbės žurnalistas, televizijos laidų vedėjas Andrius Užkalnis, biologijos mokslų daktaras, televizijos laidų vedėjas Rolandas Maskoliūnas, socialinių mokslų daktaras, knygų autorius Eugenijus Skerstonas, alaus istorijos, jo vartojimo kultūros bei tradicijų studentas ir nenuilstantis alaus pasaulio piligrimas dr. Linas Čekanavičius, gėrimų žinovas Gintautas Jašinskas bei Someljė asociacijos prezidentas dr. Arūnas Starkus. Parodos organizatoriai kviečia prie pokalbio prisijungti ir parodos lankytojus. 
Tradiciškai „Vyno dienose“ būna surengtos menininkų paroda. Anksčiau joje būdavo eksponuojami fotomenininkų darbai, o šiemet leista pasireikšti Lietuvos karikatūristams. V.Beresniovas, Š. Jakštas, R.Vaitkus, E.Unguraitis, I.Bereznickas ir kiti šmaikštaus žmogaus santykio su alkoholiu tema.
„Vyno dienos 2012“ programa

Gegužės 25 d., penktadienis

DIDŽIOJI SALĖ

11.00 - 16.00 val. Profesionalų laikas

12.00 val. Parodos atidarymas

12.30 val. Lietuvos vyno čempionato nugalėtojų apdovanojimas

16.00 - 20.00 val. Pasaulio vyno paroda

16.45 val. Iškilmingas diplomuotų Lietuvos someljė paskelbimas
DEGUSTACIJŲ SALĖ

13:00 - 15:30 val. susitikimų laikas

15.30 - 16.30 val Alaus derinimo su maistu patirtis. Degustacija su "Tradicine Švyturio kolekcija"

18.30 - 19.30 val Forumas "Ar lietuviai sėdi prie Europos vaišių stalo?". Forumo dalyviai: Andrius Užkalnis, Egidijus Skerstonas, Rolandas Maskoliūnas, Linas Čekanavičius, Gintautas Jašinskas, Arūnas Starkus
Degustacijoese, seminaruose ir diskusijose galima dalyvauti įsigijus Vyno dienų bilietą, jei nenurodyta kitaip.
KIEMELIS

12.00 - 20.00 val. Veiks restoranas „California“
Gegužės 26 d., šeštadienis
DIDŽIOJI SALĖ

11.00 - 20.00 val. Pasaulio vyno paroda

20.00 val. Paroda uždaroma
DEGUSTACIJŲ SALĖ

13.00 - 13.45 val. Seminaras - degustacija „Ekologinė vyndarystė"

14.00 - 15.00 val. Alaus derinimo su maistu patirtis. Degustacija su "Tradicine Švyturio kolekcija"

16.00 - 17.00 val. Žvaigždių vyno degustacija. Degustuosime įžymių pasaulio žmonių vynus (Gerard Depardieu, Marilyn Monroe, Trulli, Audigier ). Degustacija mokama

17.30 - 18.30 val. Putojančio vyno degustacija
KIEMELIS

12.00 - 20.00 val. Veiks restoranas „California“

blog comments powered by Disqus
© 2011 - 2015 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai