...

10 dalykų, kurių verslininkai gali pasimokyti iš keturkojų draugų

Verslas

2012.10.18

Autorius: Juliana Miliut

Temos: .

10 dalykų, kurių verslininkai gali pasimokyti iš keturkojų draugų

Būdamas verslininkas nemažai galite išmokti iš savo keturkojo draugo! flickr.com nuotr.

Ar kada nors susimąstėte, kad eidami su šunimi į lauką sakote, kad jį vedate. Pažvelkite iš šalies – šuo visuomet bėga pirmas. Ar tai, kad galite kontroliuoti jo judėjimo erdvę, reiškia, jog esate viršesnis? Net jei atsakymas teigiamas, jūsų augintinis dėl to nenusimintų. Juk jo akyse esate geriausias žmogus pasaulyje. Tik neskubėkite riesti nosies. Būdamas verslininkas nemažai galite išmokti iš savo keturkojo draugo!

1. Šunys susijaudina

Šunys yra linkę susijaudinti dėl dalykų, kurie jiems patinka. Tik pabandykite ištarti jiems žodžius „į lauką“ arba parodykite pasaitėlį. O kaip dėl pietų meto, kai paimate dubenėlį? Šunys rodo savo jausmus dėl dalykų, kurie jiems rūpi. Verslininkai galėtų pasimokyti šio bruožo. Jūsų entuziazmas ir aistra turėtų būti užkrečiami. Komandos lyderio emocijos privalo sklisti ir, kuo jos teigiamesnės, tuo geriau. Pritraukėte stambų klientą? Pasiekėte naują pardavimo rekordą? Visu balsu pasidalykite geromis žiniomis su komanda.

2. Šunys žino, kai pasielgia blogai

Visi kartais susimauna ir puikiai tai supranta. Kai šuo pridergia neleistinoje vietoje, jo išraiška sako: „Aš gailiuosi ir atsiprašau. Daugiau niekada taip nedarysiu.“ Verslininkai turi suvokti, kad klaidų neišvengs nei jie, nei jų pavaldiniai, bet kur kas svarbiau laiku pripažinti klaidą, jeigu įmanoma, ją ištaisyti, o jeigu ir ne, tiesiog pasimokyti ir jos nekartoti.

3. Šunys yra lojalūs

Kai šuo susisaisto su žmogumi, jis tampa draugu iki gyvenimo pabaigos. Jis jokiomis aplinkybėmis nenuskriaus savo draugo. Prisiminkime iki sielos gelmių jaudinančią lojalumo istoriją kino filme „Hačiko: šuns istorija“. Verslininkai turėtų pasimokyti tokio lojalumo savo komandai, investuotojams ir klientams. Atsidavimas ir ištikimybė turi tapti prioritetais kuriant verslo santykius.

4. Šunys yra dėkingi

Nuo jūsų rankos lyžtelėjimo ir snukučio ant šeimininko kelio iki uodegos vizginimo – šunys nesidrovi rodyti dėkingumo už tai, ką duodate ar darote dėl jų. Verslininkai turėtų išmokti ne tik jausti, bet ir gebėti parodyti dėkingumą visiems žmonėms, kurie palaiko jų kelią: nuo šeimos narių, partnerių iki klientų. Tai taip pat puikus būdas tvirtinti dalykinius santykius.

5. Šunys vertina pietų likučius

Žinoma, šunys kur kas noriau renkasi pilną dubenį mėsos, bet lygiai taip pat vertina galimybę pasimėgauti maisto likučiais nuo šeimininkų stalo. Verslininkai galėtų sekti šiuo pavyzdžiu. Tai jokiais būdais nereiškia, kad jie turėtų tenkintis smulkiais pasiekimais, bet privalo vertinti ir nedideles pergales, nes iš jų susideda kelias į verslo aukštumas.

6. Šunys mėgsta žaisti

Šunys prasimano žaidimų kiekviename žingsnyje. Net ir nuo šeimininko galvos vėjo nupūsta skrybėlė jiems tampa puikia proga papramogauti. Žaidimo ir linksmybių pojūtis yra būtent tai, ką verslininkas turėtų pateikti savo komandai kiekvieną dieną. Stalo teniso ar futbolo stalas arba kiti biurui prieinami žaidimai yra puikūs būdai atsipalaiduoti ir pailsinti smegenis per trumpas pertraukėles.

7. Šunys gali išmokti naujų triukų

Priešingai nei mano dauguma žmonių, bet kurio amžiaus šunys gali nesunkiai išmokti naujų triukų. Žinomiausi pasaulio verslininkai niekada nenustoja mokytis ir tobulėti. Net jeigu neturite laiko nuvykti į kvalifikacijos kėlimo kursus ar seminarus, išmokti naują kalbą galima pakeliui į darbą, klausantis įrašo automobilyje. Tokių alternatyvų apstu, svarbiausia yra norėti.

8. Šunys žino, kai kyla grėsmė

Kai paštininkas prieina prie jūsų namų durų, ką daro šuo? Loja. Urzgia. Jis parodo, kad tai jo teritorija, kurią jis pasirengęs ginti bet kokia kaina. Svarbu ir tai, kad dažniausiai šį paštininką jie užuodžia jau už kelių namų. Ko galėtų pasimokyti verslininkai? Stebėti savo konkurentus ir niekuomet neužmigti ant laurų. Jie turėtų būti susitelkę į savo verslą, bet plačiai atsimerkę, kad pastebėtų artėjančią grėsmę.

9. Šunys pasitiki savo uosle

Šunys nuolat uostinėja viską aplinkui, kad ir kur būtų, žvalgosi pro langus, stebi, kaip ruošiate vakarienę. Jų nosis dirba uosdama viską, kas vyksta aplinkui. Verslininkai turi ugdyti savo uoslę, kiekvieną dieną stebėti aplinką ir būti pirmi.

10. Šunys turi širdį

Nesunku pastebėti, kai šuo yra liūdnas ar linksmas. Jie neslepia savo nuotaikos. Verslininkai turėtų rodyti savo jausmus, kad ir kokie jie būtų. Neslėpkite nuo savo komandos, kai jaučiate nusivylimą ar nepasitenkinimą dėl to, kaip klostosi verslo reikalai, kaip dirba kolegos. Kita vertus, visuomet būkite pirmas žmogus, kuris padėkoja, motyvuoja ir pasidžiaugia jų laimėjimais.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.