PVM MOKĖTOJO BUHALTERINĖ APSKAITA

Mokesčiai Atsakė: Algis Teišerskis 2014-04-12
Laba diena,
Dirbau su Individualios veiklos pažyma, įsiregistravau PVM mokėtoju. Prieš tai klientams išrašydavau sąskaitas faktūras ir pirkimo-pardavimo kvitus. Ar dabar įsiregistravus PVM mokėtoju, PVM sąskaitas reikia pradėti pildyti nuo pirmo Nr, pvz AAA 01... gavus grynuosius pinigus, reikia išrašyti grynųjų pinigų paėmimo kvitą, o pirkimo -pardavimo kvitai nebetinka? O jei apmokėjimas įvyksta bankini pavedimu, tai užtenka tik PVM sąskaitos faktūros.
UAB „Mokam“ direktorius ir vienas įkūrėjų
Tapus PVM mokėtoju, klientui (įmonei arba gyventojui, kuris yra PVM mokėtojas) reikia išrašyti PVM sąskaitą-faktūrą, o gavus pinigus - prekių pirkimo-pardavimo kvitą.  Klientui, fiziniam asmeniui, kuris nėra PVM mokėtojas, galima išrašyti pirkimo-pardavimo kvitą arba PVM sąskaitą-faktūrą.  Kad būtų paprasčiau, visais atvejais geriausia išrašyti PVM sąskaitą-faktūrą. Jei apmokėjimas įvyksta bankiniu pavedimui klientui užtenka išrašyti PVM sąskaitą-faktūrą.

Tačiau nuo šių metų gegužės 1 d. keičiama tvarka ir dar nėra VMI išaiškinimo kokį dokumentą, priimant pinigus, reikės išrašyti po gegužės 1 dienos.
Beje, PVM sąskaitų-faktūrų numeraciją nebūtina pradėti nuo pirmo numerio, galite pasitvirtinti numeraciją, pavyzdžiui nuo numerio AB-301. Svarbu, kad po to sekančios sąskaitos būtų rašomos chronologine tvarka -302;303;304 ir t.t.
Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai