PREKYBA NAUDOTAIS DAIKTAIS INTERNETU.

Mokesčiai Atsakė: Algis Teišerskis 2014-09-14
Sveiki, planuoju užsiimti individualia veikla - prekiausiu naudotais daiktais ir drabužiais per ebay internetinę parduotuvę. Prekes, kurias pardavinėsiu, pirksiu iš įvairių komiso ir devėtų drabužių parduotuvių, kurios, kiek žinau, perkant išduoda tik čekius.
Norėčiau paklausti:
1. Kaip teisingai forminti išlaidas, susijusias su perkamomis prekėmis, kurias žadu perparduoti (ar užtenka parduotuvėse išduodamų čekių)?
2. Vienintėlis dokumentas įrodantis, kad pardaviau prekę yra paypal ataskaita. Ar ji tinka?
UAB „Mokam“ direktorius ir vienas įkūrėjų
Vykdant individualią veiklą pagal pažymą ir pasirinkus išlaidas skaičiuoti pagal faktą, jas reiktų registruoti Pajamų-išlaidų apskaitos žurnale. O pačius dokumentus - kaupti ir archyvuoti. Išlaidoms pagrįsti užtenka ir parduotuvės kasos aparato čekio, jei jo suma neviršija 1000 Lt.  Jei viršija - reikia Pirkimo sąskaitos-faktūros.

Paypal ataskaita yra tinkamas dokumentas pajamoms pagrįsti.  Atskirai atkreipčiau dėmesį į tai, jog VMI privalote pranešti apie sąskaitas atidarytas ne Lietuvoje (tame tarpe ir PayPal). Tokiu atveju turite užpildyti ir pateikti VMI formą FR0526. Apie sąskaitas atidarytas Lietuvoje VMI pranešti nereikia, apie tai informuoja pačios įstaigos, kuriose atsidarėte sąskaitas.
Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai