KOKIUS MOKESČIUS REIKIA SUMOKĖTI ASMENIUI NEVYKDANČIAM INDIVID VEIKLOS IR NETURINČIAM VERSO LIUDIJIMO, PASIRAŠĖ PASLAUGŲ TEIKIMO SUTARTĮ. KOKIUS MOKESČIUS REIKIA SUMOKĖTI JAI IR ĮSTAIGAI. KOKIĄ VMI FORMĄ PILDYTI ĮSTAIGAI, SU KURIĄ PASIRAŠĖ SUTARTĮ.

Mokesčiai Atsakė: Algis Teišerskis 2014-12-01
Pedagogė, dirbanti mokymo įstaigoje, turinti eksperto kvalifikaciją ir turinti teisę vertinti kitus pedagogus kitose įstaigose. Gavo pajamų iš kitos įstaigos už paslaugą. Su įstaiga sudarė paslaugų teikimo sutartį. Individualios veiklos nevykdo ir verslo liudijimo neturi.
UAB „Mokam“ direktorius ir vienas įkūrėjų
Jei paslauga teikiama pasirašius paslaugų teikimo sutartį, išmokėdama pinigus įstaiga ar įmonė turi išskaičiuoti Gyventojų pajamų mokestį (15 proc.) ir likusią sumą pervesti paslaugos teikėjui. Paslaugos teikėjas GPM savo lėšomis neturi mokėti. Įstaiga, pasibaigus metams pateiks VMI deklaraciją apie išmokėtas išmokas ir sumokėtus mokesčius. Išmokėta suma ir sumokėti mokesčiai bus automatiniu būdu patalpinti į Jūsų asmeninę deklaraciją, kurią Jūs turėsite tiesiog patikrinti ir patvirtinti. Sodros mokesčių šiuo atveju neatsiranda.

Atskirai reiktų atkreipti dėmesį į paslaugos pobūdį ir tęstinumą. Jei tai vienkartinė, nepasikartojanti (neturinti tęstinumo požymių) paslauga, tuomet Paslaugų teikimo sutartis tinkama. Tačiau jei paslauga yra tęstinė (pvz. atsiskaitoma kas mėnesį), tuomet reikėtų apsvarstyti galimybę registruoti individualią veiklą. 
Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai