MOKU MOKESČIUS UŽSIENYJE, BET LIETUVOJE VYKDAU INDIVIDUALIĄ VEIKLĄ. AR DRAUDIMO SKOLĄ NUMINUSUOS, JEI PRISTATYSIU VISUS REIKIAMUS DOKUMENTUS?

Mokesčiai Atsakė: Regina Utkienė 2015-01-26
Labai nerimauju dėl skolos kurią turiu atiduoti Sodrai, už soc. draudimą, ir ta skola didės.. Lietuvoje vykdau individualią veiklą, o dirbu Olandijoje, fabrike, ir esu čia drausta. Turiu draudimo koretelę, ir visus mokesčius moku šiai šaliai. Lietuvoje busiu tik Liepos mėnesį. Sakykit ką daryti kad ta skola išnyktų? Kokius dokumentus reikia pristatyti sodrai? O gal dokumentai nepadės, ir privalėsiu mokėti soc. draudimą Lietuvoje ir Olandijoje?
VMI VMI prie FM Mokesčių informacijos departamento direktorė
Gyventojų socialinio draudimo įmokų mokėjimą Lietuvoje administruoja Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (SODROS) įstaigos. Į gyventojui iškilusius klausimus dėl socialinio draudimo įmokų mokėjimo dirbant užsienio valstybėje ir vykdant individualią veiklą Lietuvoje pagal kompetenciją galėtų atsakyti SODRA.

Informaciją apie socialinį draudimą, socialinio draudimo įmokas ir mokėjimo tvarką galima rasti Sodros internetinėje svetainėje: www.sodra.lt. arba paskambinus į Sodros informacinį centrą telefonu 1883.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) pagal savo kompetenciją paaiškina, kad tuo atveju kai gyventojas yra įregistravęs individualią veiklą Lietuvoje, o faktiškai gyvena ir dirba užsienyje ir individualios veiklos Lietuvoje faktiškai nevykdo, tokią veiklą Lietuvoje turėtų išregistruoti (nutraukti).

Gyventojas, pageidaujantis nutraukti vykdomą individualią veiklą, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po veiklos nutraukimo dienos, VMI prie FM turi pateikti užpildytą Fizinio asmens prašymo įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą REG812 formą (toliau – Prašymas), su įrašyta veiklos nutraukimo data. Šis dokumentas yra individualios veiklos nutraukimo pagrindas. Prašymą gyventojas gali pateikti prisijungęs prie elektroninio VMI portalo, autorizuotų elektroninių paslaugų srityje Mano VMI atsiųsti paštu ar betarpiškai įteikti VMI darbuotojui.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai