PINIGŲ PRIĖMIMO KVITO NAUDOJIMAS DIRBANT PAGAL INDIVIDUALIĄ VEIKLĄ PAGAL PAŽYMĄ.

Mokesčiai Atsakė: Algis Teišerskis 2014-07-27
Norėčiau pasiteirauti dirbu pagal individualią veiklą pagal pažymą. Teikiu žemės sklypų matavimų paslaugas, todėl darbas yra tęstinis. Su klientais sudarau sutartį ir noriu paimti iš jų avansą, o galutinis atsiskaitymas užbaigus darbus. Kaip teisingai vesti savo buhalterinę apsaiktą?
UAB „Mokam“ direktorius ir vienas įkūrėjų
Paėmus avansą reiktų išrašyti pinigų priėmimo kvitą, o galutinai suteikus paslaugą - sąskaitą-faktūrą pilnai paslaugos sumai. Išrašius sąskaitą klientas sumokęs tik skirtumą tarp jau sumokėtų avansų ir galutinės sumos. Sąskaitoje-faktūroje, žemiau, po išvardintų paslaugų ir sumų, galite atskirai pažymėti, kokia suma jau sumokėta, o kokia likusi.

Savo pajamų-išlaidų žurnale (jei vedate apskaitą pinigų principu) pajamų skiltyje rašote visas gautas pinigų sumas jų gavimo dieną - tiek tarpinius, tiek galutinius apmokėjimus. T.y. gautos pajamos gali nesutapti su išrašytomis sąskaitomis. Metų pabaigoje sudedate visas gautas pinigines sumas - tai ir bus Jūsų pajamos. Iš pajamų galite atimti patirtas išlaidas, jei renkate išlaidų dokumentus arba tiesiog atimti 30% leidžiamų atskaitymų. Gautas skirtumas, tai suma, nuo kurios turėsite sumokėti mokesčius.
Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai