INTERNETO VERSLAS - TARPININKAVIMAS

Mokesčiai Atsakė: Kristina Makaveckaitė 2016-05-31
Verslo modelis: Suteikiame galimybę ES ir ne ES piliečiams įsigyti kiniškas prekes iš įvairių kiniškų interneto svetainių už tai imdami tarpininkavimo mokestį.
Klausimas: kaip ir kokie mokesčiai būtų taikomi mums, kaip tarpininkams kurie per savo svetainę leidžia žmonėms išsirinkti ir apmokėti už patinkančias prekes iš Kinijos? Ar mokesčiai taikomi pardavus ne ES piliečiui?
Kristina Makaveckaitė
KM Consulting įkūrėja, konsultantė
Iš pateikto klausimo neaiškus pats verslo veikimo mechanizmas - t.y. Jūs veiksite kaip neatsiskleidę tarpininkai (prekes įsigysite ir vėliau savo vardu jas perparduosite) ar kaip atsiskleidę tarpininkai - t.y. bus parduodama ne prekė, o tik tarpininkavimo paslauga.

Nesvarbu, LR apmokestinamasis asmuo prekę parduoda ES įsikūrusiam piliečiui ar už ES ribų - mokesčius nuo pardavimų mokėti reikia. 

Jeigu veikiate kaip atsiskleidę tarpininkai (t.y. parduodate tik tarpininkavimo paslaugą), tiekimas neapmokestinamajam asmeniui, įsikūrusiam už LR ribų (nesvarbu - EB teritorijoje ar už jos), PVM požiūriu - PVM objektas čia, Lietuvoje. Tai reiškia, kad jei esate PVM mokėtojai - tiekimo sandorio metu turite išskirti PVM, jei nesate - tokie tiekimai įsiskaičiuoja į pardavimų sumą, kurią reikia nuolatos sekti, tikrinant, kada atsiras prievolė tapti PVM mokėtoju.

Jeigu vis dėlto veikiate kaip neatsiskleidę tarpininkai ir įsigyjate prekes, kurias vėliau savo vardu perparduodate, sandorio sudarymo metu sekame prekės faktinį judėjimą - nuo to priklauso, ar prekės tiekimo sandoris yra PVM objektas čia, Lietuvoje, ar už jos ribų. 

Dėl kitų mokamų mokesčių: klausime pateikta per mažai informacijos; neaišku, kokią veiklos formą pasirinkote, esate PVM mokėtojai ar ne, todėl negaliu detaliau apibrėžti atsirasiančių mokestinių prievolių dėl minėtų ūkinių sandorių vykdymo.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai