SAVO DRABUŽIŲ PARDAVIMAS.

Mokesčiai Atsakė: Algis Teišerskis 2015-10-23
Laba diena, norėčiau pasiteirauti, ar yra kažkur apibrėžiama ir gali būti apmokestinta, jei aš įprastuose jaunimui internetiniuose puslapiuose parduodu savo panešiotus arba nebetinkančius darbužius? Esu dirbanti ir kažkaip neskaitau to pajamomis, kadangi pati tą rubelį kažkada pirkau, padėvėjau ir toliau parduodu ar mainausi su panelėmis. Gaunu pavedimą už dėvėtą savo drabužėli į sąskaita, ar tai yra reglamentuota ir galiu sulaukt nemalonumu iš mokesčių inspekcijos? Negi savo darbužėliui parduoti reikalinga individuali veikla?
UAB „Mokam“ direktorius ir vienas įkūrėjų
Nuosavų daiktų pardavimas nėra laikomas ekonomine veikla.  Tokiai veiklai nereikia registruoti IDV veiklos. Jei parduodama savo daiktus per metus gaunate mažiau nei 2500 eur, tuomet mokesčių mokėti nereikia. 2500 eur viršijanti suma apmokestinama 15 proc. GPM tarifu.

Atkreiptinas dėmesys, jog skaičiuojant 2500 eur neapmokestinamą sumą iš gautų pajamų galite atimti parduoto daikto išlaidas, jei turite jo įsigijimo dokumentus (kasos čekį ar sąskaitą). Jei įsigijimo dokumentų neturite išlaidų atimti negalite. 
Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai