KOKIUS MOKESČIUS MOKA E-PARDUOTUVĖ, PREKIAUJANTI IMPORTUOTOMIS PREKĖMIS IŠ KINIJOS?

Mokesčiai Atsakė: Algis Teišerskis 2012-10-27
Kokius mokesčius moka e-parduotuvė, prekiaujanti importuotomis prekėmis iš Kinijos. Verslas registruotas užsienyje, jo savininkas ne Lietuvos pilietis, atsiskaitymai vykdomi per Paypal sistemą. Lietuvoje dirba vienas nepriklausomas agentas (distributorius)
UAB „Mokam“ direktorius ir vienas įkūrėjų
Klausimas įdomus, tačiau reikalaujantis gilesnės situacijos analizės. Jei užsienio įmonė tiesiogiai prekes pardavinės Lietuvoje (iš Lietuvoje esančio sandėlio/ofiso) tuomet užsienio įmonei reikės registruotis mokesčių mokėtoja Lietuvoje. Šiam tikslui užsienio įmonė gali:

1 atsidaryti dukterinę įmonę Lietuvoje (UAB)
2 registruoti filialą Lietuvoje
3 Lietuvoje veikiantis atstovas (agentas) gali registruoti įmonę (UAB, IDV, MB, Individualią veiklą) ir sudaryti prekybos sutartį su Užsienio bendrove.

Pirmuoju ir trečiuoju atveju visi priklausantys mokesčiai bus mokami Lietuvoje (pelno, gyventojų pajamų, PVM).

Antruoju atveju, jei filialas įdarbins darbuotojus, nuomosis ofisą/sandėlį Lietuvoje, prekės bus supakuojamos Lietuvoje, tuomet visus mokesčius (pelno, gyventojų pajamų, PVM) tikėtina, mokės Lietuvoje. Jei antruoju atveju įmonė nedarbintų darbuotojų, o prekes išvežiotų, tarkim, siuntų tarnyba, tuomet tikėtina, jog filialas Lietuvoje mokėtų tik PVM mokestį, o kitus mokesčius mokėtų užsienio šalyje.

Dėl dvigubo apmokestinimo:  pirmuoju ir antruoju atveju, jei Užsienio įmonė nebus įregistruota tikslinėje teritorijoje (ofšorinėje zonoje) tuomet dividendai išmokami Užsienio įmonei bus neapmokestinami. T.y. tokiu atveju dividendų mokestį Užsienio įmonė turės susimokėti užsienio valstybėje.
Kurį variantą pasirinkti priklausytų nuo to kaip bus organizuojamas verslas. Reiktų įvertinti tai, ar įmonė taip pat prekes pardavinės ir kitose valstybėse, tame tarpe ir ten kur registruota. Ar sandėlius turės tik Lietuvoje ar ir kitose šalyse ir pan.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai