INTERNETINĖ PREKYBA ODOS GAMINIAIS, IMPORTUOJAMAIS IŠ MAROKO VIETINIŲ GAMINTOJŲ - FIZINIŲ ASMENŲ

Mokesčiai Atsakė: Algis Teišerskis 2012-10-30
Noriu užsiimti internetine odinių rankinių, ofiso portfelių, kuprinių prekyba. Šiuos odos gaminius importuosiu iš Maroko. Maroke juos gamina vietiniai gamintojai, fiziniai asmenys - iš jų pirkčiau minėtus produktus. Juos parsisiuntinėsiu (1 kartą per 2 mėn) paštu į Lietuvą. Sakykite, prašau, kokį veiklos pobūdį geriau pasirinkti: pagal verslo pažymėjimą, individualios veiklos pažymėjimą? Taip pat, kur galėčiau gauti daugiau informacijos apie muitų tarifus, ar būtų taikomas PVM mokestis bei kiti mokesčiai (bei kokie). Noriu, kad viskas vyktų legaliai. Beje, jau parsisiuntus prekes, jas parduodant internetu, kuomet (pagal atskirą veiklos rūšį) ir kaip būtų taikomi mokesčiai? (pvz, ar metų gale, pateikus deklaracijas, kiek suprekiauta ir panašiai.)
UAB „Mokam“ direktorius ir vienas įkūrėjų
Prieš atsiimant prekes muitinei  reikia sumokėti PVM (21 proc.) ir muito mokestį. Muito dydis skirtingas, priklauso nuo prekės, šalies ir skaičiuojamas nuo prekių, kai jų vertė viršija 150 eurų (apie muito mokesčius daugiau galima rasti www.litarweb.cust.lt). Jei esate PVM mokėtojas, sumokėtas muitinei PVM mokestis kitą mėnesį deklaruojamas kaip grąžintinas. Jei nesate PVM mokėtojas, parduodant prekes PVM mokėti nereikia.

Parduodami prekes, jei esate PVM mokėtojas, prie pardavimo kainos pridedate PVM (21 proc.). Pavyzdys: iš Kinijos nusipirkote prekę už 350 Lt. Tuomet muitinei reikės sumokėti PVM 21 proc. (73,50 Lt). Muito mokesčio mokėti nereikia, nes prekių vertė neviršija 150 eurų. Paprastai muitinė informuoja apie mokėtino mokesčio dydį. Tarkime, tą pačią prekę norite parduoti už 500 Lt. Tuomet sąskaitoje išrašote 413,22 Lt + 86,78 (PVM). Vadinasi, kitą mėnesį į valstybės biudžetą dar turėsite sumokėti skirtumą nuo sumokėto ir gauto PVM, t. y. 13,28 Lt (86,78 Lt - 73,5 Lt).
Jūsų uždarbis tokiu atveju būtų 63,22 Lt (500 - 350 - 73,5 - 13,28). 

Taip pat rekomenduojame Jums pasiskaityti ir šį publikuotą klausimą http://www.bznstart.lt/klausimai/teise/113/Kokie-reikalavimai-keliami-norint-importuoti-virtuvinius-irankius-is-Kinijos
Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai