TARPININKAVIMO SUTARTIS SU INTERJERO DIZAINERIU. MOKESČIŲ KLAUSIMAS.

Mokesčiai Atsakė: Regina Utkienė 2015-05-21
Laba diena, dirbu interjero dizainere, pagal individualią veiklą, veiklos kodas 741000. Norėjau paklausti, kaip reiktų deklaruoti ir ar reikia mokėti mokesčius už tarpininkavimo veiklą tarp parduotuvės ir kliento. Interjero parduotuvės pasirašo sutartį su interjero dizaineriu, ir moka jam tam tikrą mokęsti nuo klientų užsakytų prekių sumos. Ar čia yra mano pajamos pagal 741000, nors čia tik tarpininkavimas, ir ar privalau, ir jei taip, kokį procentą mokesčių mokėti. Ir jei taip, pagal kokį kodą?
Ačiū
VMI VMI prie FM Mokesčių informacijos departamento direktorė
Pagal Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (toliau – GPMĮ) nuostatas, pajamoms iš individualios veiklos priskiriamos bet kokios gyventojo pajamos, kurias jis gavo vykdydamas individualią veiklą. Jeigu Jūs teikdamas dizainerio paslaugas gaunate ir pajamų už tarpininkavimą, visos pajamos turi būti deklaruojamos ir apmokestinamos kaip individualios veiklos pajamos. Pagal GPMĮ nuostatas, dizainerio individualios veiklos pajamos (skirtumas iš pajamų atėmus GPMĮ 18 straipsnyje nustatytus leidžiamus atskaitymus) yra apmokestinamos taikant 15 proc. pajamų mokesčio tarifą, o pajamos už tarpininkavimą - taikant 5 proc. pajamų mokesčio tarifą.
Gyventojas, vykdantis individualią veiklą, pasibaigus kalendoriniams metams iki kitų metų gegužės 1 d., privalo pateikti mokesčių administratoriui Metinės pajamų deklaracijos GPM308 formą (toliau – Deklaracija) ir joje deklaruoti per kalendorinius metus gautas individualios veiklos bei kitas pajamas ir iki tos pačios datos sumokėti pajamų mokestį. Individualios veiklos pajamos ir išlaidos deklaruojamos Deklaracijos priedo GPM308V I skyriuje. Skirtingos rūšies bei skirtingu pajamų mokesčio tarifu apmokestinamos individualios veiklos pajamos deklaruojamos skirtingose eilutėse.
Be to, gyventojas, vykdantis individualią veiklą pagal pažymą, turi mokėti privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokas. Šių įmokų mokėjimą administruoja ir konsultacijas teikia SODRA. Informaciją galima rasti interneto svetainėje www.sodra.lt. arba paskambinus telefonu 1883.
Paaiškinimus dėl veiklos klasifikavimo pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių (EVRK), teikia Lietuvos statistikos departamentas. EVRK galima rasti Lietuvos statistikos departamento interneto svetainėje www.stat.gov.lt (konsultacijų tel. +370 5 236 4716).

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai