KĄ DARYTI SU PVM MOKĖJIMU, JEIGU NETURIU IŠ KO MOKĖTI DĖL SKOLININKŲ?

Mokesčiai Atsakė: Algis Teišerskis 2011-12-18
Dirbu pagal verslo liudijimą. Dauguma mano užsakovų laiku su manimi neatsiskaito. Turiu mokėti valstybei PVM, ir dėl skolų neturiu iš ko. Ką daryti?
UAB „Mokam“ direktorius ir vienas įkūrėjų
PVM yra gan "griežtas" mokestis. Jokių išimčių dėl skolininkų PVM įstatyme nenumatyta. Kitaip tariant - įmonės reikalas gauti iš pirkėjų pinigus už paslaugas, o PVM bet kokiu atveju turi būti sumokėtas laiku.
Jei Jūsų pasirinktas PVM mokestinis laikotarpis - kalendorinis mėnuo, Jūs PVM turite sumokėti iki sekančio mėnesio 25 dienos. Tačiau, Jei Jūsų įmonės (šiuo atveju verslo liudijimo) apyvarta neviršija 200 tūkst. litų per metus, Jūs galite VMI prašyti pakeisti mokestinį laikotarpį į kalendorinį pusmetį. Tokiu atveju deklaruoti ir sumokėti PVM turėtumėte tik 2 kartus per metus. Kokį laikotarpį pasirinksite priklauso nuo verslo specifikos. Jei jau nuspręsite pasirinkti pakeisti PVM mokestinį laikotarpį į kalendorinį pusmetį - būkite tikri, jog sugebėsite sumokėti susikaupusį viso pusmečio PVM vienu kartu.
Taip pat yra galimybė prašyti VMI atidėti mokėjimą, kitaip tariant galima sutarti su VMI susidarusią skolą apmokėti dalimis. Bet tokiu atveju reikės pateikti VMI papildomos informacijos: pelno ataskaitas, balansus, verslo planelį.
Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai