TARPTAUTINIŲ PAVEDIMŲ (PAJAMŲ) APSKAITA PINIGŲ APSKAITOS PRINCIPU.

Mokesčiai Atsakė: Algis Teišerskis 2016-01-25
Vykdau individualią veiklą pagal pažymą. Kuriu internetinių svetainių dizainą užsienio klientams. Atliekant pavedimus yra nuskaitomi valiutų konvertavimo ir banko mokesčiai. Kurią sumą turėčiau pildyti į apskaitos žurnalą tokiu atveju?
Pavyzdys: atlikus darbą, išrašau ir išsiunčiu klientui sąskaitą-faktūrą 100 eur. Klientas padaro tarptautinį pavedimą į mano banko sąskaitą (kliento valiuta tos dienos kursu), tačiau aš gaunu tik 95eur, nes būna nuskaitomi pavedimo mokesčiai. Problema ta, kad aš nematau kiek tų mokesčių buvo nuskaičiuota (ar kiek iš tiesų klientas perveda), aš matau tik galutinę sumą, gautą į banko sąskaitą.
Kaip tokiu atveju pildyti apskaitos žurnalą? Ar į pajamų dalį turėčiau rašyti sumą, kuri yra sąskaitoje-faktūroje (šiuo atveju 100 eur) ar gautą sumą į banko sąskaitą (95eur)? Kaip pagrįsti tą skirtumą tarp sąskaitos ir gautos sumos?
UAB „Mokam“ direktorius ir vienas įkūrėjų
ei apskaitą tvarkote pinigų apskaitos principu, tuomet į žurnalą rašykite faktiškai gautas pajamas (95 eur.).
Jei apskaitą tvarkote kaupimo principu, tuomet į pajamas rašytumėte 100 eur, o sąnaudos - banko komisiniai ir/arba valiutų kurso įtakos pokyčiai. Pelnas vis tiek gautųsi toks pats - 95 eur.
Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai