DRABUŽIŲ PARDUOTUVĖS ATIDARYMAS IR DARBUOTOJO ĮDARBINIMAS. KAIP LEGALIZUOTI, KOKIE MOKESČIAI?

Mokesčiai Atsakė: Algis Teišerskis 2016-02-08
Sveiki, ketinu atidaryti drabužių parduotuvę. Žadu nuomotis patalpas. Turiu keletą klausimų: 1) ar galima šiuo verslu užsiimti pagal individualios veiklos pažymą? 2) Noriu įdarbinti darbuotoją. Ar yra tokia galimybė, kad darbuotojas taip pat dirbtų pagal individualios veiklos pažymą ar verslo liudijimą ir pats mokėtųsi mokesčius? Ar tokiu atveju man reikėtų mokėti kokius nors mokesčius? 3) Koks galėtų būti minimalus mėnesinis atlyginimas darbuotojui tokiu atveju?
UAB „Mokam“ direktorius ir vienas įkūrėjų
1. Taip, prekiauti drabužiais parduotuvėje galite ir įregistravę IDV pagal pažymą.
2. Teorinė galimybė yra, tačiau praktikoje taikyti rizikinga. Skirtumas tarp vykdančio IDV veiklą ir darbuotojo yra tas, kad vykdantis IDV veiklą asmuo turi veikti savarankiškai, nepriklausomai nuo darbdavio. Jūsų atveju darbuotojui tikriausiai bus nustatomas darbo laikas, darbo vieta, taisyklės, kaip elgtis su klientais ir kitos pareigos, todėl tokie santykiai laikytini darbo santykiais.
3. Minimalus atlyginimas priklauso nuo laiko, kurį darbuotojas dirbs. Jei darbuotojas dirbs po 8 val. per dieną, 5 dienas per savaitę, jam turėsite mokėti 350 eur. atlyginimo (ant popieriaus). Jei darbuotojas niekur kitur nedirba ir neaugina vaikų, tuomet darbuotojui "į rankas" sumokėsite apie 296 eur ir dar apie 163 eur sumokėsite SODRAI ir VMI.
Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai