KOKIO VERSLO LIUDIJIMO REIKIA, RŪBŲ PREKYBAI?

Mokesčiai Atsakė: Algis Teišerskis 2016-02-12
Jei pirkčiau iš Lenkijos rūbus, bet iš turgaus ar bazių ir pardavinėčiau Lietuvoje turguje ar važinėčiau po rajonus ir siūlyčiau žmonėms ir jei Facebook pardavinėti galėčiau. Koks varijantas labiau tiktų? Jei būtų galima norėčiau išsamesnio atsakymo.
UAB „Mokam“ direktorius ir vienas įkūrėjų
Jūsų atveju galima būtų registruoti tiek verslo liudijimą (išskyrus internetinę prekybą), tiek IDV veiklą pagal pažymą.
Mokesčiai:
individualios veiklos pagal pažymą mokesčiai (prekybai):
GPM - 5 proc. nuo pelno. Mokama pasirinktinai, nuo pajamų - išlaidų skirtumo arba iš pajamų atėmus 30 proc. "išlaidų".
SODRA - 14,25 proc. nuo pelno.
PSD - 4,5 proc. nuo pelno. Tačiau, nemažiau kaip 31,5 eur per mėnesį, jei nesate draustas sveikatos draudimu (t.y. kitur nedirbate, nesate moksleivis, pensininkas ar pan.)
Mokesčius reikia sumokėti kartą per metus iki gegužės 1d. (išskyrus PSD mokestį, jei nesate draustas).

Verslo liudijimas taip pat tinkamas, jei prekiautumėte turguose, ar tiesiogiai vyktumėte pas klientus. Tačiau verslo liudijimas negalimas internetinei prekybai.
Verslo liudijimo kaina priklauso nuo to, kuriam laikui registruosite liudijimą, esate draustas/nedraustas sveikatos draudimu, dirbantis/nedirbantis, taip pat nuo pasirinktos savivaldybės/vietovės.
Tarkim, jei verslo liudijimą užregistruosite neribojant veiklos teritorijos, kovo-gruodžio mėnesiams, 5 dienoms per savaitę - sumokėsite apie 73 eur už verslo liudijimą. Be to, jei esate nedirbantis, kas mėnesį turėsite mokėti 31,5 eur. PSD ir apie 40 eur VSD įmokų. 
Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai