MOKESČIAI UŽ VAZONINES GĖLES

Mokesčiai Atsakė: Regina Utkienė 2016-02-08
Kokius mokesčius turiu mokėti už savo namų valdoje šiltnamyje išaugintas vazonines gėles? Is seniūnijos turiu pažymą, kad pats auginu geles.
VMI VMI prie FM Mokesčių informacijos departamento direktorė
Gyventojai, parduodantys tik savo asmeniniame sklype užaugintą produkciją (tarp jų ir vazonines gėles), prilyginami žemės ūkio veiklą vykdantiems gyventojams. Šie gyventojai gali parduoti savo užaugintą produkciją ir neįregistravę individualios veiklos, t.y. neįsigiję verslo liudijimo ar neįregistravę individualios veiklos pagal pažymą.

Parduodamas asmeniniame sklype užaugintą produkciją, gyventojas turėtų turėti dokumentus, patvirtinančius žemės valdymą, ir asmens dokumentą.

Gyventojo pajamos, gautos pardavus nuosavame sklype užaugintą produkciją, priskiriamos pajamoms iš žemės ūkio veikos, kurios neapmokestinamos pajamų mokesčiu, jeigu šias pajamas gaunantis gyventojas mokestiniu laikotarpiu neprivalo registruotis ir nėra įregistruotas PVM mokėtoju.

Gyventojas, turi pateikti prašymą įregistruoti jį PVM mokėtoju, skaičiuoti ir mokėti PVM, jeigu viršija ribas, nurodytas PVM įstatymo 71 ir (arba) 711 straipsnyje: kai pajamos iš vykdomos ekonominės veiklos (pvz., prekybos gėlėmis) šalies teritorijoje per paskutinius 12 mėnesių viršija 45 000 eurų ribą; kai iš kitų valstybių narių per kalendorinius metus įsigyja prekių daugiau nei už 14 000 eurų.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai