KAUNO ĮMONĖ NUSISAMDĖ DIRIGENTĄ VIEŠAM ATLIKIMUI, KOKIUS MOKESČIUS REIKIA UŽ JĮ SUMOKĖTI VMI?

Mokesčiai Atsakė: Regina Utkienė 2016-03-01
Atlikejas dirba pagal individualios veiklos pažymą, ne PVM mokėtojas, ne mūsų įstaigos darbuotojas, ne užsienietis. Savo sąskaitoje (pernai) prašė išmokėti visą sumą, šiemet pagal tą pačią pažymą jau prašo sumokėti už jį 5% pajamų mokestį.
VMI VMI prie FM Mokesčių informacijos departamento direktorė
Nuolatinio Lietuvos gyventojo pajamos, gautos iš individualios atlikėjo veiklos pagal pažymą, apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu taikant 5 proc. tarifą. Pagal mokesčio mokėjimo tvarką tokios pajamos priskiriamos A klasės pajamoms. Pajamų mokestį nuo šių išmokų apskaičiuoti, išskaičiuoti ir sumokėti į biudžetą privalo išmokas išmokėjęs asmuo.
Vadinasi, atlikėją samdžiusi Kauno įmonė, kaip mokestį išskaičiuojantis asmuo, išmokėdama nuolatiniam Lietuvos gyventojui individualios atlikėjo veiklos pajamas, privalėtų apskaičiuoti, išskaičiuoti ir sumokėti į biudžetą 5 proc. pajamų mokestį. Jeigu pajamų mokestį įmonė sumokėtų savo lėšomis (jis nebūtų išskaičiuotas iš atlikėjo veiklos pajamų), tai įmonės lėšomis į biudžetą sumokėtas pajamų mokestis nebūtų laikomas atlikėjo pajamomis, gautomis natūra (GPMĮ 9 str. 1 d. 5 punktas).

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai