KADA REIKALINGAS KASOS APARATAS?

Mokesčiai Atsakė: Regina Utkienė 2016-04-18
Norėčiau iš Vokietijos sandėlių vežti ir pardavinėti čiužinius. Visa reklama apie mano veiklą būtų tik internete, išsinuomočiau mažą sandėlį čiužiniams sudėti, ten pirkėjai atvažiuotų nusipirkti. Ar man reikalingas tokiu atveju kasos aparatas? Ar užtektų tik išrašyti pardavimo čekiuką?
VMI VMI prie FM Mokesčių informacijos departamento direktorė
Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarka nustatyta „Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos apraše“, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugpjūčio  13 d. nutarimu Nr. 1283 „Dėl Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Aprašas). Apraše nustatytas reikalavimas naudoti kasos aparatus individualia veikla besiverčiantiems gyventojams, kurie užsiima prekybos veikla ir prekiauja pastatuose ar patalpose, taip pat kioskuose, vagonėliuose, kilnojamuose nameliuose, autoparduotuvėse (toliau – patalpose). Aprašo 4 punkte nustatyta, kad kasos aparatai turi būti įrengti ir naudojami kiekvienoje atsiskaitymo vietoje (išskyrus Aprašo 10-12 punktuose nurodytus atvejus), kurioje asmenys už prekes (paslaugas) atsiskaito grynaisiais pinigais ir (ar) mokėjimo kortelėmis.

Jei vykdysite prekybos individualią veiklą patalpoje ir pirkėjas, atvykęs atsiimti prekių į Jūsų turimas patalpas (sandėlį), atsiskaitys už prekes grynaisiais pinigais, atsiskaitydamas su pirkėju privalėtumėte naudoti kasos aparatą ir pirkėjui išduoti kasos aparato kvitą. Tuo atveju, jei pirkėjas su Jumis atsiskaitytų pavedimu, o į sandėlį tik atvyktų pasiimti prekių ar prekes Jūs pats pristatytumėte pirkėjui į sutartą vietą, kasos aparato naudoti neprivalėtumėte, o pirkėjui turėtumėte išrašyti sąskaitą faktūrą arba PVM sąskaitą faktūrą.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai