...

Ar mokami mokesčiai nuo individualios veiklos, jei pradedi dirbti etatinį darbą?

Žinių bazė

2013.01.30

Nuo praeitų metų gegužės mėnesio dirbu pagal individualią veiklą, nuo š.m. sausio mėn. įsidarbinau į etatinį darbą. Ar skiriasi individualios veiklos mokesčių mokėjimas, ar viskas išlieka taip kaip ir buvo?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-01-30 17:04

Gyventojų gautos pajamos apmokestinamos Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatyme (Žin., 2002, Nr. 73-3085; toliau – GPMĮ) nustatyta tvarka. Nepriklausomai...

Publikavimo data: 2013-01-30 17:04

Gyventojų gautos pajamos apmokestinamos Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatyme (Žin., 2002, Nr. 73-3085; toliau – GPMĮ) nustatyta tvarka. Nepriklausomai nuo to, ar gyventojas dar gauna ir su darbo santykiais susijusias pajamas, vadovaujantis GPMĮ 6 str. 3 dalies nuostatomis, individualios veiklos pajamos, atėmus leidžiamus atskaitymus GPMĮ 18 straipsnyje nustatyta tvarka, apmokestinamos taikant 5 arba 15 proc. pajamų mokesčio tarifą (tarifas priklauso nuo to, ar veikla priskiriama laisvosioms profesijoms, ar ne).

Apskaičiuojant apmokestinamąsias individualios veiklos pajamas, pagal GPMĮ 18 straipsnio nuostatas, iš pajamų galima atimti faktiškai patirtas išlaidas, patvirtintas juridinę galią turinčiais dokumentais. Individualios veiklos pajamų gavęs (uždirbęs) gyventojas gali pasirinkti leidžiamais atskaitymais laikyti 30 proc. gautų (uždirbtų) individualios veiklos pajamų, kurių nereikalaujama pagrįsti juridinę galią turinčiais dokumentais (ši leidžiamų atskaitymų pripažinimo tvarka netaikoma, kai individualios veiklos pajamas ar jų dalį gyventojas gauna iš su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusio asmens).

Be to, įregistravus individualią veiklą pagal pažymą mokamos 9 proc. dydžio privalomojo sveikatos draudimo (toliau – PSD) ir 28,5 proc. dydžio socialinio draudimo (toliau – VSD) įmokos, kurios skaičiuojamos nuo 50 proc. apmokestinamųjų (neatėmus PSD ir VSD įmokų) individualios veiklos pajamų. Gyventojui, įsidarbinus pagal darbo sutartį ir tuo pačiu metu vykdant individualią veiklą pagal pažymą, keičiasi PSD įmokų mokėjimo tvarka. Šias įmokas administruoja Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SODRA). Plačiau SODROS kompetencijai priskirtais klausimais konsultacijas ir informaciją galima rasti internetinėje svetainėje www.sodra.lt. arba paskambinus numeriu 1883 (skambinant iš užsienio +370 5 250 08 83).

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.