MOKESČIAI PARDUODANT ĮMONĖS TURTĄ

Mokesčiai Atsakė: Regina Utkienė 2016-08-06
Esu atidaręs MB, kurios veikla buvo maisto prekyba iš mobilios prekyvietės (Foodtruck'o). Prieš atidarydamas įmonei suteikiau paskolą iš asmeninių lėšų, kad įsigytų turto (t.y. automobilį). Dabar ketinu vienintelį įmonės turtą - automobilį parduoti, tačiau kaina bus mažesne nei kad buvo suteikta paskola. Ar bus pritaikyti kokie mokesčiai atsiimant pinigus iš įmonės sąskaitos už suteiktą paskolą (nes turtas parduotas pigiau nei pirktas)? Ar išvis turėsiu mokėti, kokius mokesčius? Ačiū už išsamų atsakymą.
VMI VMI prie FM Mokesčių informacijos departamento direktorė
Mokesčių požiūriu paskolos suteikimas, grąžinimas, automobilio pirkimas ir pardavimas yra atskiros ūkinės operacijos ir vertinamos atskirai.
MB pardavus automobilį, kuris buvo jos nuosavybė, taikomos Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymo 16 str. 1 dalies nuostatos, t.y. turto vertės padidėjimo pajamomis laikomas to automobilio perleidimo kainos (tikrąja rinkos verte) ir įsigijimo kainos (sumažintos nusidėvėjimo suma, įtraukta į MB ribojamų dydžių leidžiamus atskaitymus) skirtumas. Tokios turto vertės padidėjimo pajamos apmokestinamos pelno mokesčiu (15 arba 5 proc.). Jeigu automobilis, kuris buvo naudojamas MB veikloje, parduodamas rinkos kaina, nors nuostolingai (pardavimo kaina (nevertinant suteiktos paskolos dydžio) mažesnė už likutinę vertę), tai toks nuostolis priskiriamas MB leidžiamiems atskaitymams.
Pagal Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatas, gyventojų pajamų mokestį moka pajamų gavęs arba uždirbęs gyventojas. Mažosios bendrijos grąžinama gyventojui suteikta paskola (visa ar jos dalis) nelaikoma gyventojo gautomis pajamomis ir nėra gyventojų pajamų mokesčio objektas. Šiuo atveju, grąžinant paskolą gyventojui, aplinkybė, kad mažosios bendrijos vardu įsigytas automobilis parduotas mažesne kaina, negu įsigytas, nėra reikšminga.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai