ESU STUDENTĖ, KIEK IR KOKIŲ MOKESČIŲ TURĖSIU MOKĖTI DIRBANT PAGAL IND. VEIKLOS PAŽYMĄ?

Mokesčiai Atsakė: Kristina Makaveckaitė 2016-10-20
Esu studentė, studijuoju valstybės finansuojamoje vietoje, dieninėse studijose. Išsiėmiau individualią veiklą, kuriose nurodytos dvi sritys: komunikacija ir viešieji ryšiai ir kita niekur neįtraukta mokslinė, techninė veikla. Aš rašau straipsnius, t.y. užsiimu menine kūryba. Noriu paklausti, kiek ir kokų mokesčių turėsiu mokėti? T.y. koks taikomas GPM? Ar reikia kas mėnesį mokėti PSD, ar už tai sumoka universitetas? Norisi kas mėnesį atsidėti nuo gautų pajamų tinkamą sumą, kad deklaruojant pajamas nebūtų problemų, tačiau nežinau, kaip tai apskaičiuoti. Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Kristina Makaveckaitė
KM Consulting įkūrėja, konsultantė
Dėl GPM tarifo:

Klausime nepakankamai informacijos, norint atsakyti, koks tiksliai GPM tarifas būtų taikomas pajamoms iš Jūsų vykdomos individualios veiklos pagal pažymą. Visų pirma rekomenduoju kreiptis į LR Statistikos departamentą konsultaciniu telefonu (8 5) 236 4716 dėl EVRK kodo nustatymo. Kai žinosite tikslų EVRK kodą, kreipkitės į VMI prie LR FM trumpuoju konsultaciniu tel.Nr. 1882 – būtent pagal tikslų EVRK kodą Jums nurodys tikslų GPM tarifą. Tik atkreipiu dėmesį, kad skirtingi GPM tarifai taikomi, kai rašomas straipsnis kaip naujas autorinys kūrinys arba kai rašomas straipsnis, tik pasitelkiant kitų autorių darbą(-us), analizuojant juos ir nesukuriant atskiro autorinio kūrinio. 

Dėl PSD įmokų:

Nurodėte, jog studijuojate valstybės finansuojamoje vietoje – būtent todėl avansu PSD įmokų Jums mokėti prievolės nėra. Tačiau paisbaigus mokestiniam laikotarpiui nuo pusės apmokestinamųjų pajamų reikės sumokėti PSD ir VSD įmokas.

Daugiau apie mokesčius, kuriuos moka individualią veiklą pagal pažymą vykdantis asmuo, rasite čia.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai