VYKDAU INDIVIDUALIĄ VEIKLĄ PAGAL PAŽYMĄ - UŽSAKOMASIS PARDAVIMAS PAŠTU AR INTERNETU. TURIU ELEKTRONINĘ PARDUOTUVĘ. AR GALIMA VYKDYTI DVI VEIKLAS VIENU METU - PAGAL VERSLO LIUDIJIMĄ IR PAGAL PAŽYMĄ TOMS PAČIOMS PREKĖMS PARDAVINĖTI?

Mokesčiai Atsakė: Regina Utkienė 2016-10-11
Turiu elektroninę parduotuvę. Tačiau per laiką atsirado žmonių ratas ir prekes jiems parduodu tiesiogiai, ne per el. parduotuvę. Paskaičiavau, kad labiau apsimoka tas prekes pardavinėti pagal verslo liudijimą. Ar galima vykdyti vienam asmeniui tuo pačiu metu dvi veiklas - pagal pažymą ir pagal verslo liudijimą? T.y. parduodamas prekes per savo el. parduotuvę priskirčiau veiklai pagal pažymą, o parduodamas iš namų su verlso liudijimu. Ar mano atveju galima pardavinėti prekes pagal verslo liudijimą, jei žmogus pats atvažiuoja pasiimti arba prekes pristatau pats? Parduodama autoelektronika – diagnostika.
VMI VMI prie FM Mokesčių informacijos departamento direktorė
GPMĮ nėra nustatytų apribojimų gyventojui (ne PVM mokėtojui) norint tuo pačiu metu tos pačios rūšies veiklą vykdyti tiek įregistravus individualią veiklą pagal pažymą, tiek įsigijus verslo liudijimą, jeigu tokiai veiklos rūšiai yra numatytas verslo liudijimas. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 (toliau – Nutarimas) patvirtintame Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąraše yra numatytas prekybos verslo liudijimas, tačiau Nutarime nustatyta, kad išduotas prekybos verslo liudijimas suteikia teisę užsiimti prekyba kioskuose (išskyrus pastatytuose patalpose), turgavietėse, prekyba iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių (išskyrus pastatytų patalpose), išnešiojamąja ir išvežiojamąja prekyba, t. y. prekiauti galima tik tam tikrose vietose ir tam tikrais būdais. Prekybai patalpose (pvz., namuose) ar internetinei prekybai verslo liudijimas nenumatytas, todėl tokią prekybos veiklą gyventojas gali vykdyti tik įregistravęs atitinkamos rūšies individualią veiklą pagal pažymą.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai