AR REIKĖS LIETUVOJE MOKĖTI PVM UŽ PREKES, PIRKTAS IŠ BULGARIJOS SU 0% PVM?

Mokesčiai Atsakė: Regina Utkienė 2016-09-27
Noriu pradėti prekiauti drabužiais internete su individualios veiklos pažyma. Pirmąją siuntą rūbų užsisakiau iš įmonės Bulgarijoje ir jie sąskaitą išrašė su 0% PVM. Ar man reikės tą PVM sumokėti Lietuvoje, nors ir nesu PVM mokėtoja? Jei taip, tai kada- gavus prekes, ar pasibaigus mokestiniam laikotarpiui?
VMI VMI prie FM Mokesčių informacijos departamento direktorė
Prievolė registruotis PVM mokėtoju, skaičiuoti ir mokėti PVM dėl prekių įsigijimų iš kitos Europos Sąjungos (ES) valstybės narės atsiranda, kai yra įvykdytos tokios sąlygos: prekės perkamos iš kitos ES valstybės narės PVM mokėtojų, ar asmenų, kurie privalo būti registruoti PVM mokėtojais; įsigytos prekės atgabenamos į Lietuvą; pardavėjai prekių tiekimui netaikė maržos schemos; per kalendorinius metus bendra iš kitų ES valstybių narių nurodytomis sąlygomis įsigytų prekių vertė viršija 14 000 eurų ribą.
Taigi, norint įvertinti Jums tenkančias su PVM susijusias prievoles, reikia įvertinti eilę aplinkybių: ar prekių pardavėjas yra registruotas PVM mokėtoju, ar įsigytos prekės atgabenamos į Lietuvą, ar per kalendorinius metus bendra iš kitų ES valstybių narių įsigytų prekių vertė viršija 14 000 eurų ribą ir kt. Neturint tokios informacijos, vienareikšmiškai atsakyti į klausimą nėra galimybės. 
Atkreipiame dėmesį, kad su PVM susijusių prievolių gali atsirasti ir dėl prekių pardavimų, t.y., kai per metus (12 paskutinių mėnesių) iš tokios ir kitos PVM apmokestinamos veiklos šalies teritorijoje gaunama pajamų daugiau nei už 45 000 eurų.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai