AR VERTA TAPTI PVM MOKĖTOJA, TURINT IND. VEIKLĄ PAGAL PAŽYMĄ IR PERKANT TIESIOGIAI IŠ UŽSIENIO GAMINTOJO? AR GERIAU SUMOKĖTI JŲ VAT MOKESTĮ?

Mokesčiai Atsakė: Algis Teišerskis 2016-10-18
Planuoju atidaryti internetinę mezgimo siūlų parduotuvę. Turiu ind. veiklą pagal pažymą. Siūlus pirkčiau tiesiai iš gamintojo Norvegijoje. Pabendravus su jais išsiaiškinome, jog aš nesu PVM mokėtoja, tokiu atveju man prie užsakymo kainos pridėtų savo 25% VAT. Norėjau sužinoti ar aš vykdydama ind.veikla pagal pažymą galiu tapti PVM mokėtoja ir kokius mokesčius turėčiau tuomet mokėti? Gal būtų kokių lengvatų ar pan..? Ar man apsimoka tapti PVM mokėtoja ar geriau sumokėti jų VAT?
UAB „Mokam“ direktorius ir vienas įkūrėjų
Registruotis PVM mokėtoja, vykdant IDV veiklą galima. Reiktų pateikti prašymą registruotis PVM mokėtoju per mano VMI sistemą (meniu kairėje spausti Paslaugos ir pasirinkti registracija PVM mokėtoju). Registruotis PVM mokėtoja būtų verta, nes prekes iš Norvegijos gautumėt be PVM t.y. 25 proc. mažesne kaina. Parduodant produkciją Lietuvoje, reiktų taikant 21 proc. pardavimo PVM, o mėnesiui pasibaigus - sumokėti skirtumą tarp pardavimo ir pirkimo PVM.
Visi kiti mokesčiai išliktų nepakitę, išskyrus tai, jog apskaitą privalėtumėt(e) tvarkyti "kaupimo" principu, o tai, neturint patirties, dažniausiai įneša daug painiavos apskaitos tvarkyme bei mokesčių mokėjime. Dėl apskaitos niuansų, bei tapus PVM mokėtoju(a) verta būtų pasvarstyti apie įmonės (MB ar UAB) steigimą. 
Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai