KOKIŲ DOKUMENTŲ REIKIA IR KAIP SKAIČIUOJAMI MOKESČIAI PARDUODANT PREKES JAV ĮMONEI?

Mokesčiai Atsakė: Algis Teišerskis 2017-03-02
Gavome pasiūlymą iš JAV įmonės tiekti jiems prekes. Prekės yra gaminamos Lietuvoje, perkame jas iš tiekėjo, siųstume paštu. Kaip reikia įforminti tokį bendradarbiavimą, kokius mokesčius mokėti gavus atsiskaitymą už prekes? Ar tokiu atveju parduodant prekes užsienio įmonei galima susigražinti PVM Lietuvoje?
UAB „Mokam“ direktorius ir vienas įkūrėjų
Bendradarbiavimą patartina įforminti rašytine sutartimi. Sutartyje bent minimaliai turi būti aprašytos prekės, atsiskaitymo, pristatymo terminai, prekių grąžinimo sąlygos, garantijos ir t.t. Sutarties galite prašyti atsiųsti savo tiekėjų - jei jie patyrę prekiautojai, tikrai turi savo sutarties variantą. Jei ketinate siųsti didelius kiekius - dėl sutarties turinio pasikonsultuokite su teisininku.
Klausime nėra užsiminta kokia veiklos forma pasirinkta - IDV, MB ar UAB? Jei prekiausite kaip UAB, MB ar IDV veikla (pasirinkus faktinių išlaidų skaičiavimą) nuo uždirbto pelno mokėsite 5 аrba 15 % pelno mokestį (IDV atveju priklauso nuo veiklos kodo, MB, UAB atveju nuo apyvartos - iki 300 tūkst. eur mokamas 5 % pelno mokestis). Pelno mokestis skaičiuojamas iš pajamų atėmus sąnaudas. Jūsų pajamos - parduotos prekės, sąnaudos - prekių pagaminimas, darbo užmokestis, patalpų nuomos, administracinės sąnaudos ir kt. Pelno mokestis mokamas ne iš karto pardavus prekes, o 1 kartą per metus iki birželio 1 d.
Jei įsiregistruosite PVM mokėtojais, prekes parduosite JAV ir turėsite prekių išvežimą patvirtinančius dokumentus (pašto deklaracijas, prekių gabenimo važtaraščius), tuomet prekes parduosite be PVM. Jei prekių gamybai medžiagas pirksite Lietuvoje tuomet prekių pirkimo PVM galėsite grąžintis, pateikę prašymą VMI. 
Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai