ŽEMĖS ŪKIO TECHNIKOS PARDAVIMAS (MOKESČIAI)

Mokesčiai Atsakė: Algis Teišerskis 2017-04-03
Kokie yra taikomi mokesčiai parduodant žemės ūkio techniką po metų laiko nuo įsigijimo datos? Parduoda ne PVM mokėtojas, o pirkėjas yra įmonė.
UAB „Mokam“ direktorius ir vienas įkūrėjų
Jei parduodate kaip įmonė, pardavus žemės ūkio techniką mokėtumėte pelno mokestį nuo skirtumo tarp pardavimo kainos ir esamos buhalterinės vertės. Pavyzdžiui, įsigijote techniką už 10 000 eur. Tarkim, jog per metus ji nusidėvėjo 2000 eur. Vadinasi esama buhalterinė vertė - 8000 eur. Parduodate už 8500 eur. Tuomet pelno mokestį mokėtumėte nuo 500 eur. (Pastaba: pelno mokestis skaičiuojamas vertinant visą įmonės vykdomą veiklą, ne tik technikos pardavimą, todėl pelno mokesčio gali ir nebūti jei įmonė dirba nuostolingai).
Jei esate fizinis asmuo, mokėsite GPM mokestį nuo skirtumo tarp pardavimo kainos ir įsigijimo kainos, arba, jei skaičiuojate nusidėvėjimą nuo pardavimo kainos ir esamos buhalterinės vertės. Jei techniką buvote priskyrę prie vykdomos žemės ūkio veiklos, tuomet mokėtumėte 5 proc. GPM, jei technikos nepriskyrėte ir nenaudojote veikloje, mokėtumėte 15 proc. GPM nuo skirtumo. 
Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai