RANKDARBIŲ KŪRYBA IR MOKESČIAI

Mokesčiai Atsakė: Regina Utkienė 2017-04-13
Kartais gaminu atvirukus, papuošalus ar gėlių puokštes ir per metus neuždirbu nei 100 eur, ar reikia įteisinti veiklą? Ir ar yra koks įstatymas leidžiantis gaminti rankdarbius iki tam tikros pinigų sumos be mokesčių?
VMI VMI prie FM Mokesčių informacijos departamento direktorė
Gyventojas privalo įregistruoti savo veiklą tuo atveju, jei ji pagal Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo  (toliau – GPMĮ) 2 str. 7 dalies nuostatas, gali būti laikoma individualia veikla, t. y., kai gyventojas savarankiškai užsiima bet kokio pobūdžio komercine ar gamybine veikla siekdamas gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį, nepriklausomai nuo gautų pajamų dydžio. Todėl, jei atvirukus, papuošalus ar gėlių puokštes gamintumėte pardavimui, būtumėte laikomas vykdančiu individualią veiklą ir turėtumėte ją įregistruoti įsigyjant verslo liudijimą arba įregistruojant individualią veiklą pagal pažymą.

Pažymime, kad įsigyti verslo liudijimą galima tik nustatytoms veiklos rūšims ir kiekvienai atskirai rūšiai reiktų įsigyti atskirą verslo liudijimą nurodant veiklos vykdymo laikotarpį, todėl Jūsų nurodytas visas veiklas, nereglamentuojant jų vykdymo laikotarpio,  patogiausia būtų vykdyti įregistravus individualią veiklą pagal pažymą. Tokiu atveju, gautos pagamintų atvirukų, papuošalų ar gėlių puokščių pardavimo pajamos, atėmus su jų pagaminimu patirtas išlaidas, pagrįstas dokumentais (arba 30 proc. gautų pajamų sumos, nepagrindžiant dokumentais), būtų apmokestinamos 5 proc. pajamų mokesčiu.

Be to, nuo pusės sumos, nuo kurios skaičiuojamas pajamų mokestis, turės būti mokamos ir privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokos, kurias pagal kompetenciją administruoja ir paaiškinimus jų mokėjimo klausimais teikia SODRA.

Tik tuo atveju, jei atvirukus, papuošalus ar gėlių puokštes gamintumėte savo poreikiams, ir jų  pardavimai būtų atsitiktinio pobūdžio, gautos pajamos būdų neapmokestinamos pajamų mokesčiu, jei per metus jos neviršytų 2500 eurų.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai