INDIVIDUALI VEIKLA LIETUVOJE NEBEVYKDOMA, AR PRIVALAU MOKĖTI LIETUVAI?

Mokesčiai Atsakė: Regina Utkienė 2017-09-18
Palikau neuždarytą individualią veiklą Lietuvoje, gyvenu ir moku mokesčius UK jau 9 metus, gyvenamoji vieta deklaruota UK, gavau laiška iš Lietuvos per HMrevenue, susimokėti apie 600€ mokesčių, ar privalau mokėti?
VMI VMI prie FM Mokesčių informacijos departamento direktorė
Jeigu negaunate individualios veiklos pajamų, gyventojų pajamų mokesčio mokėti Lietuvoje nereikės, tačiau, kol ši veikla yra įregistruota, Jums išlieka prievolė Lietuvoje teikti Metinę pajamų deklaraciją. Kadangi esate išvykęs iš Lietuvos ir įregistruotos individualios veiklos nevykdote, šią veiklą Jūs turėtumėte nutraukti Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikdamas REG812 formos prašymą.

Informuojame, kad išvykus iš Lietuvos ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui,  išvykimą privalote deklaruoti Lietuvos Respublikos gyventojų registre. Gyvenamosios vietos pakeitimą galima deklaruoti seniūnijoje, savivaldybėje, užsienyje esančioje Lietuvos Respublikos konsulinėje įstaigoje tiesiogiai ar elektroniniu būdu, prisijungus prie elektroninės valdžios tinklapio http://www.epaslaugos.lt/.

Pažymime, kad nenutraukus vykdytos individualios veiklos ir nedeklaravus išvykimo, Lietuvoje Jums išlieka prievolė mokėti privalomojo sveikatos draudimo (toliau – PSD) įmokas. Informaciją dėl PSD įmokų mokėjimo pagal kompetenciją teikia Sodra (interneto svetainė www.sodra.lt, konsultacijos teikiamos telefonu 1883).

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai