AR GALIU VESTI KURSUS, JEI NEGYVENU LIETUVOJE IR ESU IŠSIDEKLARAVUSI?

Mokesčiai Atsakė: Algis Teišerskis 2017-07-25
Gyvenu užsienyje (ES), per atostogas grįztu į Lietuvą ir norėčiau vesti vienos dienos mezgimo/nėrimo kursus, kurių trukmė 5-6 val. Kaip tai galėčiau padaryti oficialiai? Kokių leidimų ar licenzijų reikia šiai veiklai vykdyti? Ar turiu įsigyti verslo liudijimą ir susimokėti PSD? Į kursų kaina bus įskaičiuotos priemonės (virbalai/vąšelis/siūlai), t.p. patalpų nuoma. Ar galiu jas išskaičiuoti, kaip išlaidas? Lietuvoje negyvenu, išsideklaravusi.
UAB „Mokam“ direktorius ir vienas įkūrėjų
Kursų vedimui galite įsiregistruoti IDV veiklą (veiklą galite įregistruoti prisijungus prie Mano VMI sistemos internetu). Individuali veikla pagal verslo liudijimą negalima.

Patalpų nuomą, mezgimo priemones galite deklaruoti kaip veiklos išlaidas. Nuo gautų pajamų, atėmus išlaidas, pasibaigus metams, reikės sumokėti 15 proc. GPM.  PSD mokesčio nereikėtų mokėti, jei esate išsideklaravusi. Sodros mokesčio taip pat nereiktų mokėti, tačiau Sodra gali pareikalauti pateikti įrodymų, kad Sodros įmokos mokamos ne Lietuvoje, todėl reikėtų gyvenamojoje valstybėje išsiimti A1 formą.

Kiek man žinoma licencijų ar leidimų šiai veiklai nėra. 
Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai