NORIU DIRBTI PAGAL VERSLO LIUDIJIMĄ NORVEGIJOJE

Mokesčiai Atsakė: Regina Utkienė 2017-09-08
Kokia neapmokestinama pajamų suma? Kiek procentų mokesčių reikės mokėti nuo pajamų?
VMI VMI prie FM Mokesčių informacijos departamento direktorė
Įsigydamas verslo liudijimą turėsite sumokėti fiksuoto dydžio savivaldybių tarybų nustatytą fiksuoto dydžio pajamų mokestį, privalomojo sveikatos draudimo (PSD) ir valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokas. Papildomai mokesčių nereikės mokėti, jei pajamos bus gautos iš fizinių asmenų taip pat iš juridinių asmenų, kurie nesiverčia ta pačia veikla ir jei iš kitų juridinių asmenų per metus gautos pajamos bus ne didesnės kaip 4 500 eurų ir jeigu Jums  neatsiras prievolė registruotis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtoju.

Jeigu iš juridinių asmenų per metus gauta pajamų dalis viršys 4 500 eurų sumą arba jei pajamas gausite iš ta pačia veikla užsiimančio juridinio asmens bei atsiradus prievolei registruotis PVM mokėtoju, pajamos bus apmokestinamos ir deklaruojamos kaip individualios veiklos pagal pažymą pajamos. Individualios veiklos pagal pažymą pajamos (skirtumas, kuris gaunamas iš pajamų atėmus leidžiamus atskaitymus) apmokestinamos taikant 5 proc. pajamų mokesčio tarifą, arba 15 proc., jei jos priskiriamos pajamoms iš laisvųjų profesijų veiklos (pvz., programuotojo, dizainerio, vertėjo ir panašiai). Nuo šių pajamų taip pat bus skaičiuojamos ir PSD ir VSD įmokos.

Pažymime, kad Lietuvoje įsigijus atitinkamos veiklos rūšies verslo liudijimą ir pasirinkus veiklos vykdymo teritoriją „neribojant veiklos teritorijos“, teikti paslaugas (atlikti darbus) galima ir užsienio valstybės teritorijoje. Tačiau, jeigu faktiškai veiklą vykdysite Norvegijoje, tai dėl informacijos, ar vykdant veiklą šioje valstybėje pakanka turėti Lietuvoje įsigytą verslo liudijimą ir ar neatsiranda mokestinių prievolių (registruoti veiklą, mokėti mokesčius) Norvegijoje, turėtumėte kreiptis į Norvegijos mokesčių administratorių.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai