PREKIŲ PIRKIMAS JAV / IŠ JAV ĮMONĖS (MB) REIKMĖMS.

Mokesčiai Atsakė: Algis Teišerskis 2017-09-25
Esu mažosios bendrijos narys, ir ruošiuosi vykti į JAV. JAV galima įsigyti kai kurių prekių pigiau (pvz.: nešiojamas kompiuteris). Kokie mokesčiai ir muitai numatomi perkant prekes JAV ir paskui parsivežant jas į Lietuvą? Prekės skirtos įmonės vartojimui. Kokie mokesčiai numatomi perkant internetu? Kokie mokesčiai numatomi prekes parduodant Lietuvoje?
UAB „Mokam“ direktorius ir vienas įkūrėjų
Prekę perkant internetu gali būti taikomi muito bei PVM mokesčiai. Jei prekės vertė didesnė nei 22 eur. reikės sumokėti PVM mokestį (standartinis tarifas 21 proc.). Jei prekės vertė didesnė nei 150 eur, priklausomai nuo prekių rūšies gali būti mokamas ir muitas. Daugiau informacijos rasite http://www.cust.lt/web/guest/verslui/pastosiuntos/gabenimas.
Jei prekę pirksite JAV ir deklaruosite Lietuvos muitinėje, muito mokesčiai bus skaičiuojami taip pat kaip ir siuntai. Daugiau informacijos galite rasti http://www.cust.lt pasirinkę skiltį DUK.

Jei MB yra PVM mokėtoja, tuomet perkamai iš JAV prekei PVM nereikės iš karto mokėti (išskyrus, jei siuntą gabena Lietuvos paštas). PVM suma bus deklaruojama mėnesinėje PVM deklaracijoje, o PVM mokėsite parduodant prekę Lietuvoje (turėsite taikyti 21 proc. PVM tarifą). 
Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai