GAMYBA IR PARDAVIMAS EL. PARDUOTUVĖJE

Mokesčiai Atsakė: Algis Teišerskis 2012-03-20
Noriu pradėti pardavinėti mano pagamintą įrangą ir pardavinėti ją parduotuvėje? Kaip tai reikėtų registruoti mokesčių inspekcijoje? Ar užtektų individualios veiklos pagal pažymą? Ar reikėtų steigti UAB ar individualią įmonę ir kokie būrtų mokesčiai? Viską, nuo įrangos gamybos iki pardavinėjimo darysiu pats.
UAB „Mokam“ direktorius ir vienas įkūrėjų
Būtų sudėtinga į šios klausimus atsakyti vienareikšmiškai. Įrangos gamybą ir pardavimą galite vykdyti tiek įsiregistravę individualią veiklą pagal pažymą, tiek steigti UAB ar individualią įmonę. Reikėtų tiksliau žinoti kokius įrengimus ir kokiais kiekiais gaminsite ir parduosite, kokios garantijos bus suteikiamos įrengimams, kas bus pirkėjai ir pan.

Apsvarstykite variantus įvertinę privalumus bei trūkumus:

UAB
UAB privalumas - mažesnė atsakomybė. Jei Jūsų atsakomybė už įrengimą didelė ir garantinio aptarnavimo laikas ilgas, o pagrindiniai pirkėjai - įmonės, tuomet geriau steigti UAB. Trūkumai - reikia įnešti 10 tūkst. litų įstatinį kapitalą, administraciniai kaštai, didesni mokesčiai: UAB atveju nuo uždirbto pelno mokėsite mažiausiai 5% pelno mokesčio bei norėdami išsimokėti dividendus sumokėsite dar 20% gyventojų pajamų mokesčio. Taip pat reikia turėti omeny, jog turėsite sau mokėti atlyginimą, tad bendroje sumoje turėsite sumokėti apie 27% mokesčių nuo pelno.

Individuali įmonė
Individualios įmonės privalumas - mažesni mokesčiai: nuo pelno sumokėsite 5% pelno mokesčio, 15% gyventojų pajamų mokesčio, bei minimum 864 litus privalomojo sveikatos draudimo mokesčio. Bendroje sumoje susidarys apie 21% mokesčių. Trūkumai - didelė atsakomybė, administraciniai kaštai.

Individuali veikla pagal pažymą
Jei tiesiog norite išbandyti kiek paklausus bus Jūsų įrengimas ir kaip veiks prekybos sistema, paprasčiau būtų įregistruoti individualią veiklą. Individualios veiklos privalumai - paprasta pradėti veiklą bei ją sustabdyti ar nutraukti, nedideli administraciniai kaštai. Mokesčiai: Individualios veiklos pagal pažymą atveju nuo pelno turėsite sumokėti 5% gyventojų pajamų mokesčio, 19% privalomo sveikatos draudimo bei socialinio draudimo mokesčio. Bendroje sumoje susidarys apie 24% mokesčių nuo pajamų-išlaidų skirtumo. Individualią veiklą pagal pažymą galite įregistruoti nuvykę į VMI ir užpildę nustatytos formos prašymą.
Visais atvejais jei metiniai pardavimai Lietuvoje viršys 155 000 litų, arba 35 000 litų į kitas Europos sąjungos šalis, bus prievolė registruotis PVM mokėtoju ir mokėti 21 proc. PVM.
Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai