AR APSIMOKA BŪTI SĄŽININGU?

Mokesčiai Atsakė: Regina Utkienė 2017-12-19
Užsiimu asmeninio blogo Instagram platformoje kūrimu. Iš drabužių kompanijos sulaukiau pasiūlymo už piniginį atlygį įkelti kelias nuotraukas savo nuožiūra į savo blogą. Prašo išrašyti PVM sąskaitą faktūrą. Šiuo metu esu VU dieninio skyriaus studentas aktyviai studijuojantis, nesustabdęs nieko ir pan. Klausimas ar man apsimoką steigti individualią veiklą ir deklaruoti tuos kelis šimtus eurų “pajamų” nes deklaravus ir sumokėjus visus mokesčius man nemaža dalis atlygio nuplaukia valstybei. Kokie mokesčių tarifai Vilniaus mieste?
VMI VMI prie FM Mokesčių informacijos departamento direktorė
Individualią veiklą pagal pažymą privalėtumėte įregistruoti tuo atveju, jei savarankišką veiklą vykdytumėte tęstinį laikotarpį, siekiant gauti pajamų.
Jei pasiūlymas į asmeninį blogą įkelti nuotraukas yra atsitiktinis ir ateityje neplanuojate už atlygį bloge talpinti daugiau nuotraukų, reklaminių skelbimų ar pan., individualios veiklos įregistruoti neprivalote. Tokiu atveju, Jūsų gautos pajamos apmokestinamos 15 proc. pajamų mokesčio tarifu (tarifo dydis visoje Lietuvoje yra vienodas). Jei šias pajamas gautumėte iš Lietuvos įmonės, mokestį (15 proc.) apskaičiuoti, išskaičiuoti ir sumokėti į biudžetą privalėtų įmonė. Tuo atveju, jei pajamas gautumėte iš užsienio įmonės, deklaruoti pajamas Metinės pajamų deklaracijos GPM308 formoje, apskaičiuoti ir sumokėti pajamų mokestį privalėtumėte kalendoriniams metams pasibaigus, iki kitų metų gegužės 1 dienos.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai