KOKIE MOKESČIAI, JEI DIRBSIU AUKLE?

Mokesčiai Atsakė: Algis Teišerskis 2013-04-16
Pradėsiu dirbti aukle šeimoje. Kaip tą veiklą įteisinti, ar išsiimti patentą, ar individualios veiklos pažymą? Kokie ir kiek būtų mokesčių, pagal ką jie būtų skaičiuojami? Prižiūrėsiu šeimoje vaiką. Norėčiau tą daryti oficialiai t. y. susimokėti mokesčius. Iki rudens dirbsiu nepilną dieną, o nuo rudens pilną darbo dieną.
UAB „Mokam“ direktorius ir vienas įkūrėjų
Norint dirbti aukle, paprasčiausia išsiimti verslo liudijimą. Tokiu atveju mokėsite fiksuotą GPM tarifą 1530 Lt metams, (arba 4,19 LT dienai) taip pat Privalomojo sveikatos draudimo įmoką 90 Lt mėnesiui bei Socialinio draudimo mokestį 180 Lt mėnesiui*

Tačiau ekonomiškai naudingiau aukle dirbti išsiėmus individualios veiklos pažymą. Tuomet nuo gauto uždarbio (gautos pajamos minus 30 proc. leidžiamų atskaitymų) sumokėsite 5% GPM bei nuo pusės uždarbio 9 proc. privalomojo sveikatos draudimo (bet ne mažiau nei 90 Lt per mėnesį) ir 28,5 proc Socialinio draudimo mokesčio. Individualios veiklos su pažyma atveju sumokėsite šiek tiek mažiau mokesčių Jei: per mėnesį gausite mažiau nei 2200 Lt pajamų; niekur kitur nedirbate bei neesate drausta valstybės lėšomis. Privalumas prieš verslo liudijimą dar ir tas, kad neprivaloma GPM ir socialinio draudimo mokesčių mokėti iš karto.

*Jei Asmenys yra dirbantys ar yra drausti valstybės lėšomis socialinio draudimo mokesčio jiems mokėti nereikia. Kitu atveju, asmenys, ketinantys įsigyti verslo liudijimus trumpesniam negu 3 mėnesių laikotarpiui, privalo iš anksto sumokėti socialinio draudimo įmokas už visą verslo liudijimo galiojimo laikotarpį. Asmenys, įsigiję verslo liudijimus 3 mėnesių ar ilgesniam laikotarpiui, moka įmokas kartą per ketvirtį, iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 15 dienos.
Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai