PAJAMOS IŠ FIZINIO ASMENS, KURIS NENORI BŪTI IDENTIFIKUOTAS

Mokesčiai Atsakė: Regina Utkienė 2018-04-20
MB teikia paslaugas. Daugeliu atveju, sudaromos sutartys, išrašomos sąskaitos faktūros, pagal kurias atsiskaito bankiniu pavedimu. Bet atsiranda pavieniai asmenys, kurie nori susimokėti grynais, sąskaitų jiems nereikia. Kaip apskaityti tas pajamas? Kasos aparatas nenaudojamas
VMI VMI prie FM Mokesčių informacijos departamento direktorė
 Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymo 12 straipsnyje nustatyta, kad visos  ūkinės operacijos, ūkiniai įvykiai (suteiktos paslaugos) turi būti pagrįsti apskaitos dokumentais. Šiuo atveju paslaugos, kurios negali būti pagrįstos apskaitos dokumentais, pagrindžiamos su jomis susijusių ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių apskaitos dokumentais ir (arba) surašant buhalterinę pažymą.
         Jeigu  neprivaloma naudoti kasos aparato, o asmenys už suteiktas MB paslaugas susimoka grynais pinigais, tai MB tokį įmokų grynaisiais pinigais priėmimą turi įforminti:
išrašant kasos pajamų orderį, jeigu atsiskaitoma įmonės kasoje;
išrašant pinigų priėmimo kvitą, atsiskaitant gyvenamosiose, darbo ar kitose asmenų iškvietime nurodytose paslaugų suteikimo vietose.
Gyventojui atsisakius nurodyti savo vardą ir pavardę nėra priežastis MB pajamų nepripažinimui. Svarbu, kad apskaičiuojant apmokestinamąjį pelną, būtų apskaitytos visos MB pajamos.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai