DROPSHIPPING „CASHBACK" ĮSKAITYMAS VYKDANT INDIVIDUALIĄ VEIKLĄ

Mokesčiai Atsakė: Regina Utkienė 2018-06-26
Užsiimu dropshipping (trikampės prekybos veikla). Esu užregistravusi individualią veiklą. Perkant prekes kartais gaunu cashback (grąžinamų pinigų) iš kitų svetainių į veiklai naudojamą Paypal sąskaitą; ar man jas reikia įskaityti kaip pajamas ar galiu tiesiog persivesti sau? Jei galiu tiesiog persivesti, ar galiu naudoti tą Paypal sąskaitą ar reikėtų išsivesti į kitą?
VMI VMI prie FM Mokesčių informacijos departamento direktorė
Individualios veiklos pajamomis laikomos visos gyventojo pajamos, kurias jis gauna pardavęs prekes ar suteikęs paslaugas. Kai veikla vykdoma internetu, o klientai už parduotas prekes ar suteiktas paslaugas atsiskaito per PayPal elektroninio mokėjimo sąskaitą (sistemą), individualios veiklos pajamomis laikomos visos į Paypal sąskaitą klientų už parduotas prekes ar suteiktas paslaugas (pagal jiems išrašytas sąskaitas faktūras) pervestos pinigų sumos.
Įsigyjant (perkant) prekes pardavimui patiriamos išlaidos. Kai į individualios veiklos atsiskaitymui naudojamą PayPal sąskaitą, grąžinama dalis prekių įsigijimui panaudotų pinigų sumos (cashback), sumažėja prekių įsigijimo išlaidos, todėl grąžintomis sumomis turėtų būti mažinami leidžiami atskaitymai (jų įskaityti į pajamas nereikia).
Mokėjimai už prekes ar paslaugas, pinigų grąžinimai ir pan. gali vykti per Lietuvos bankuose esančias sąskaitas, taip pat per elektroninio mokėjimo sistemas (pvz. PayPal ar pan.).

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai