AR BŪTINA INDIVIDUALIOS VEIKLOS PAŽYMA?

Mokesčiai Atsakė: Regina Utkienė 2018-09-19
Sveiki, laikinai esu deklaravusi išvykimą, norėčiau pradėti dropshipping verslą, ar įmanoma deklaravus gauti individualios veiklos pažymą? Ar pirmais mėnesiais ji nėra būtina?
VMI VMI prie FM Mokesčių informacijos departamento direktorė
Jūsų mokestinės prievolės (individualios veiklos įregistravimo, mokesčių mokėjimo ir kt.) Lietuvoje priklausytų nuo to, ar pagal Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatas, pajamų mokesčio mokėjimo tikslais, būtumėte laikoma nuolatine ar nenuolatine Lietuvos gyventoja bei nuo to, kur faktiškai būtų vykdoma veikla, taikant „DROPSHIPPING“ prekybos modelį.
Jeigu tik laikinai gyvenate užsienyje, t. y. Jūsų asmeninių, ekonominių interesų buvimo vieta (šeima, turtas, įsipareigojimai ar pan.) yra Lietuvoje, mokesčių mokėjimo tikslais būtumėte laikoma nuolatine Lietuvos gyventoja, todėl individualią veiklą turėtumėte įregistruoti Lietuvoje, Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikiant Fizinio asmens prašymo įregistruoti į mokesčių mokėtojų registrą REG812 formą. Individualią veiklą turėtumėte įregistruoti ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną.
Tačiau, jeigu esate išvykusi iš Lietuvos ir visi Jūsų asmeniniai socialiniai ryšiai su Lietuva yra pasibaigę/nutrūkę, mokesčių tikslais būtumėte laikoma nenuolatine Lietuvos gyventoja. Tokiu atveju savarankišką užsienyje vykdomą veiklą turėtumėte įregistruoti užsienio valstybėje, kurios nuolatine gyventoja būtumėte laikoma.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai