KOKIA VEIKLOS FORMA BŪTŲ PATOGIAUSIA PREKYBAI INTERNETU?

Mokesčiai Atsakė: Regina Utkienė 2019-06-28
Kokia veiklos forma būtų patogiausia norint pradėti Vokietijoje įsigytų buitinės chemijos priemonių prekybą internetu Lietuvoje? Kokie mokesčiai taikomi? Ar šios prekės bus apmokestinamos Lietuvos PVM ar turėsiu sumokėti tik gamintojo (Vokietijos) PVM? Norėčiau tiesiogiai iš gamintojo Vokietijoje pirkti ekologiškas buitinės chemijos priemones ir jomis prekiauti Lietuvoje. Šiam tikslui planuoju atidaryti internetinę parduotuvę, kuri bėgant laikui galbūt pasipildytų ir kitų gamintojų prekėmis. Ar galite patarti kokia veiklos forma būtų patogiausia tokiai prekybai, o taip pat kokie mokesčiai būtų taikomi. Ar teisingai suprantu, kad pirkdama iš gamintojo turėčiau sumokėti Vokietijos PVM, kuris šiuo metu yra 19 proc. Ar parduodama prekes Lietuvoje jas turėčiau apmokestinti Lietuvoje galiojančiu PVM tarifu (21 proc.). Kokie papildomi mokesčiai ir atskaitymai galėtų atsirasti deklaruojant pajamas, jeigu šią veiklą vykdysiu turėdama darbą kitoje įmonėje? Be to, ar perparduodama tokias prekes privalau joms pagaminti ir užklijuoti etiketes lietuvių kalba, kas konkrečiai turi būti nurodyta šiose etiketėse? 
VMI VMI prie FM Mokesčių informacijos departamento direktorė
Vokietijoje įsigytų buitinės chemijos priemonių ir kitų prekių (išskyrus tabako gaminius ir alkoholinius gėrimus, prekiaujant kuriais privaloma steigti įmonę) prekybos internetu veiklą galima vykdyti įregistravus individualią veiklą pagal pažymą.

Individuali veikla pagal pažymą įregistruojama VMI pateikus Fizinio asmens prašymo įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą REG812 formą (šią formą galima pateikti: prisijungus prie elektroninio VMI portalo Mano VMI arba užpildžius popierinę formą atsiųsti paštu, ar betarpiškai įteikti mokesčių inspekcijos darbuotojui).

Individualios veiklos pajamoms taikomas 15 proc. pajamų mokesčio tarifas. Tačiau, pritaikius GPMĮ 18² straipsnyje nustatyta tvarka apskaičiuotą pajamų mokesčio kredito sumą, faktiškai nuo individualios veiklos pajamų mokėtina suma sudaro nuo 5 iki 15 proc. apmokestinamųjų pajamų. Apskaičiuojant individualios veiklos apmokestinamąsias pajamas iš pajamų gali būti atimami GPMĮ 18 straipsnyje nurodyti su individualios veiklos pajamų gavimu (uždirbimu) susiję leidžiami atskaitymai (gyventojo pasirinkimu faktiškai patirtos išlaidos, pagrįstos dokumentais, arba suma lygi 30 proc. individualios veiklos pajamų, atskaitomą sumą negrindžiant dokumentais).

Individualios veiklos pajamos apmokestinamos pajamų mokesčiu aukščiau pateikta tvarka, nepriklausomai nuo to, ar individualią veiklą vykdantis gyventojas yra dirbantis pagal darbo sutartį, ar ne. Pajamų mokestis turi būti sumokėtas metams pasibaigus iki kitų metų gegužės 1 dienos, VMI pateikiant metinę pajamų mokesčio deklaraciją ir joje deklaruojant visas kalendoriniais metais Lietuvoje ir užsienio valstybėse gautas pajamas.

Nuo individualios veiklos pajamų mokamas VSD ir PSD įmokas administruoja ir informaciją dėl šių įmokų mokėjimo teikia Sodra (interneto svetainė www.sodra.lt, informacinis telefonas 1883).

Jei veiklą vykdysite įsiregistravęs PVM mokėtoju Lietuvoje, prekes pirksite iš Vokietijos PVM mokėtojo, jas atgabensite į Lietuvą ir Lietuvoje pardavinėsite, turėsite skaičiuoti ir mokėti PVM Lietuvoje (taikant 21 proc. PVM tarifą) ir nuo prekių įsigijimo iš Vokietijos PVM mokėtojo, ir nuo jų pardavimo. Tokiu atveju prekių pardavėjas - Vokietijos PVM mokėtojas – prekes apmokestins taikydamas „vokišką“ 0 proc. PVM tarifą.
Jei veiklą vykdysite neįsiregistravęs PVM mokėtoju Lietuvoje, turėsite skaičiuoti ir mokėti PVM nuo prekių įsigijimo iš Vokietijos PVM mokėtojo ir nuo jų pardavimo Lietuvoje, jei bus viršyta nors viena riba, kurią viršijus atsiranda prievolė registruotis PVM mokėtoju: jei Jūsų pajamos iš nurodytos ir kitos Lietuvoje vykdytinos PVM apmokestinamos veiklos (jei tokią veiklą vykdysite) per paskutinius 12 kalendorinių mėnesių viršys 45 000 eurų ribą ir/arba, jei iš kitų Europos Sąjungos valstybių narių per kalendorinius metus įsigysite prekių daugiau kaip už 14 000 eurų.
Dėl iš Vokietijos (ar kitų valstybių) įsigytų prekių ženklinimo (etiketėje nurodomos informacijos lietuvių kalba) ir/ar kitų reikalavimų, prekiaujant buitinės chemijos prekėmis, turėtumėte kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą (Vilnius, Vilniaus g. 25, tel. +370 5 262 6751, El. p. tarnyba@vvtat.lt).

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai