KURIAI VALSTYBEI TURĖČIAU MOKĖTI MOKESČIUS?

Mokesčiai Atsakė: Regina Utkienė 2019-09-13
Jei gyvenu Lietuvoje, bet norėčiau užsiimti dropshippingo veikla per Anglijos platformą (e-bay.co.uk), kuriai valstybei turėčiau mokėti mokesčius? Jei pasirinktinai, kokie mokesčiai būtų Lietuvoje? Dropshippingas - prekybos tarpininkavimas, kai pardavinėjamos tiekėjų prekės nuotoliniu būdu internetu ir gaunamas tam tikras nedidelis uždarbis nuo kainų skirtumo (atmetus prekybos platformų, atsiskaitymo platformų, pervedimo mokesčius). Tų prekių pati neturiu, nesandėliuoju, fiziškai nesu mačiusi, sau neperku. Gavus užsakymą ir apmokėjimą, užsakau iš tiekėjo, jam sumoku ir jis siunčia savo vardu tiesiai pirkėjui jo adresu. Pardavimas būtų vykdomas e-bay.co.uk (Anglija), tiekėjai - Amazon (Anglija). Sąskaita lietuviška.
VMI VMI prie FM Mokesčių informacijos departamento direktorė
Individualią elektroninės prekybos veiklą (pagal „dropshipping“ veiklos modelį) vykdantis gyventojas Lietuvoje turi mokėti gyventojų pajamų mokestį, privalomojo sveikatos draudimo (toliau – PSD) bei valstybinio socialinio draudimo (toliau – VSD) įmokas. Gyventojui gali atsirasti prievolė mokėti PVM.

Kurioje valstybėje privalėtumėte mokėti gyventojų pajamų mokestį, priklauso nuo to, kur (Lietuvoje ar Anglijoje) faktiškai būtų vykdoma veikla. Jeigu individuali veikla būtų vykdoma nuotoliniu būdu iš Lietuvos (kai veiklos vykdymo vieta būtų Lietuvoje), tai, vadovaujantis tarptautinių dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarčių nuostatomis, pirmumo teisę apmokestinti iš individualios veiklos gautas pajamas turėtų Lietuva. Taigi, pajamų mokestis turėtų būti mokamas  Lietuvoje.

Informaciją dėl PSD ir VSD įmokų mokėjimo pagal kompetenciją teikia Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (Sodra).

Vienareikšmiškai atsakyti į klausimą dėl PVM prievolių Lietuvoje trūksta informacijos.

Kai veikla vykdoma pagal „dropshipping“ veiklos modelį, paprastai, prekė, kurią klientas išsirenka elektroninėje parduotuvėje, perkama iš tiekėjo ir perparduodama klientui, įsigytą prekę klientui siunčia tiekėjas, prekės siuntimo dokumentuose gavėju nurodomas klientas, kuris ir yra šios prekės importuotoju (kai prekė atgabenama iš trečiosios šalies).

Jei Lietuvos gyventojas vykdo veiklą pagal tokį „dropshipping“ prekybos modelį ir prekės pirkėjams gabenamos ne iš Lietuvos, Lietuvos gyventojui dėl prekių pardavimo (perpardavimo) PVM prievolių Lietuvoje neatsiranda (nėra prievolės registruotis PVM mokėtoju, taip pat nėra prievolės parduodamas (perparduodamas) prekes apmokestinti PVM įsiregistravus PVM mokėtoju).

Kai gyventojas prekybos veiklą vykdo per platformą, kuri apskaičiuoja mokestį už savo paslaugas, gyventojui (nepriklausimai nuo to, ar jis yra registruotas PVM mokėtoju, ar ne) atsiranda  prievolė skaičiuoti PVM nuo tokių paslaugų.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai