KOKIOS SOCIALINĖS GARANTIJOS UŽSIIMANT INDIVIDUALIA VEIKLA?

Mokesčiai Atsakė: Tomas Čepulis 0000-00-00
Teikiu paslaugas su verslo liudijimu, tačiau socialinių garantijų beveik neturiu. Kokios socialinės garantijos būtų jei dirbčiau pagal individualios veiklos pažymą?

Mane domina kaip skaičiuojamas darbo stažas, ligos ar motinystės pašalpos, pensija dirbant su verslo liudijimu ir dirbant su individualios veiklos pažyma?
Tomas Čepulis
VMI finansų ministerijos Mokesčių informacijos departamento (MID) direktorius.
Jei dirbate pagal individualios veiklos pažymą ir mokate socialinio draudimo įmokas, tuomet turite teisę į senatvės pensiją, motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) išmokas. Mirties atveju, apdraustojo sutuoktinis ir vaikai įgyja teisę į našlių ir našlaičių pensijas. Individualios veiklos pagal pažymą ir verslo liudijimo atveju, teisės į ligos pašalpas neturite (tačiau yra galimybė savanoriškai sudaryti sutartį su SODRA ir mokėti papildomas įmokas).

Dirbant pagal verslo liudijimą ir mokant privalomas socialinio draudimo įmokas, esate draudžiami tik pagrindinei pensijos daliai (šiai dienai 396 Lt/mėn).

Dirbant su individualią veikla pagal pažymą stažas priklauso nuo įmokėtų įmokų dydžio. T.y. jei per metus gaunate ne mažiau nei 12 mėnesių minimalių mėnesinių algų dydžio pajamas, tuomet į stažą įskaitomi visi metai. Gavus mažiau pajamų stažas proporcingai mažėja.
Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai