KAIP IŠRAŠYTI SĄSKAITĄ FAKTŪRĄ UŽSIENIO PILIEČIUI AR ĮMONEI, KAI UŽSIIMU INDIVIDUALIA VEIKLA?

Mokesčiai Atsakė: Algis Teišerskis 2012-06-07
Ar užtenka išrašyti paprastą sąskaitą faktūrą už savos gamybos parduotas prekes užsienio įmonei ar gyventojui (prekės nugabenamos į užsienio valstybę) jei verčiamasi individualia veikla arba su verslo liudijimu ir nesama pvm moketoju? Ir kas yra sąskaitos serija ir numeris (ar juos reikai susikurti pačiam)?
UAB „Mokam“ direktorius ir vienas įkūrėjų
Taip, už parduotas prekes (nesvarbu įmonės pagamintas ar pirktas) užtenka išrašyti sąskaitą-faktūrą. O jei prekes parduodate į kitą valstybę, dar turėtų būti ir gabenimo dokumentas arba važtaraštis.

Sąskaitos serija ir numeriai reikalingi tam, kad būtų galima atskirti tos pačios įmonės išrašytas skirtingas sąskaitas-faktūras vieną nuo kitos. Kitaip tariant naudojama tvarkai ir eiliškumui palaikyti.

Galite naudoti savo sugalvotą sąskaitų seriją ir numeraciją. Tam nėra griežtai nustatytų reikalavimų. Tik turi būti aiškus kiekvienos sąskaitos faktūros identifikavimas. Serijai galite pasirinkti vieną ar kelias pirmas savo įmonės pavadinimo raides, o numeraciją pradėkite nuo "1', arba "0001".
Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai