NUO KO PRIKLAUSO INTERNETO SVETAINĖS GREITIS?

Technologijos Atsakė: Tadas Šalčius 2013-11-05
Nuo ko priklauso interneto svetainės greitis, kaip greiati ji užsikrauna, pereinama iš puslapio į puslapį?
Ar galite rekomenduoti veiksmus kuriuos turėčiau atkreipti dėmesį, kad ji veiktų sklandžiai. Juk nuo to kad dedu didelės apimties fotografijų, ji neturėtų lėčiau dirbti? Su sąlyga kai interneto greitis yra pakankamas.
Tadas Šalčius
„Hostingas.lt" projekto vadovas
Nepriklausomai nuo to, kiek trunka atidaryti svetainę, įkrovimo laiką būtų galima padalyti į dvi pagrindines dalis: svetainės turinio generavimą serveryje ir to turinio atsisiuntimą į naudotojo kompiuterį. Taigi norint turėti greitai atidaromą svetainę reikia stengtis, kad jos generavimas serveryje užtruktų kuo trumpiau, kad lankytojui būtų siunčiamas kuo mažesnis duomenų kiekis.

Svetainės turinio generavimo greitis priklauso nuo to, kaip suprogramuota svetainė ar kokia turinio valdymo sistema pasirinkta, bei nuo naudojamo serverio galingumo. Taigi pirmoji svetainės krovimo laiko dalis priklausys nuo programuotų ir turimo serverio. Antroji krovimo laiko dalis neretai nukenčia dėl svetainės savininko.

Jūsų minimos didelės fotografijos tiesiogiai daro įtaką svetainės krovimo laikui, nes didina duomenų kiekį, kurį naudotojas turi atsisiųsti. Dažnai naudotojai į serverį įkelia didesnes nuotraukas, nei jos vėliau atvaizduojamos svetainėje. Šioje situacijoje rekomenduočiau į serverį įkelti nuotraukas tokio dydžio, kokios jos bus rodomos turinyje.

Internete yra įrankių, kuriais galite gauti konkrečiai jūsų svetainei skirtų rekomendacijų. Keli populiaresnių įrankių: webpagetest.org, tools.pingdom.com, developers.google.com/speed/pagespeed/insights/. Jais naudodamiesi tiksliai sužinosite, kiek trunka svetainės krovimas, bei gausite optimizavimo rekomendaciją.

Klausimai
Technologijos Atsakė: Eidmantas Ivanauskas 2015-08-04
Technologijos Atsakė: Eidmantas Ivanauskas 2015-06-02
Technologijos Atsakė: Eidmantas Ivanauskas 2015-05-19
Technologijos Atsakė: Eidmantas Ivanauskas 2015-05-18
Technologijos Atsakė: Eidmantas Ivanauskas 2015-03-31
Technologijos Atsakė: Eidmantas Ivanauskas 2015-03-01
Technologijos Atsakė: Eidmantas Ivanauskas 2015-02-20
Technologijos Atsakė: Eidmantas Ivanauskas 2015-02-01
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai