...

Kalbos mokymas privačiai

Žinių bazė

2014.03.26

Sveiki, dirbu UABe pilnu etatu, visus mokesčius sumoka darbdavys, noriu papildomai vakarais mokyti užsienio kalbos. Ką geriau įsigyti: verslo liudijimą ar IVP? Kas patogiau ir pigiau, kokius mokesčius turėčiau mokėti? Manau, kad užsidirbčiau nelabai daug. Ačiū.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Publikavimo data: 2014-03-26 14:56

Nurodytą veiklą galite vykdyti tiek pagal verslo liudijimą, tiek  vykdant individualią veiklą pagal pažymą.  Vykdant veiklą pagal verslo liudijimą yra...

Publikavimo data: 2014-03-26 14:56

Nurodytą veiklą galite vykdyti tiek pagal verslo liudijimą, tiek  vykdant individualią veiklą pagal pažymą. 
Vykdant veiklą pagal verslo liudijimą yra išduodamas kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veiklos liudijimas, už kurį yra mokamas vienkartinis mokestis priklausomai nuo Jūsų gyvenamosios vietos, pavyzdžiui Vilniuje tai kainuoja 1800 Lt. Veiklą vykdant pagal verslo liudijimą taip pat yra mokamas  sveikatos draudimas, kuris sudaro 90 Lt į mėnesį.  Tačiau kaip ir nurodėte, Jūs dirbate pagal darbo sutartį,  tai papildomai už sveikatos draudimą turėsite mokėti proporcingai už išdirbamas dienas. Kaip ir minėjote, Jūsų ketinamos gauti pajamos nėra didelės, todėl Jūsų nurodytą veiklą siūlytume vykdyti būtent pagal verslo liudijimą.
Norint veiklą vykdyti pagal individualios veiklos pažymą, tai šios pažymos išsiėmimas nieko nekainuoja, tačiau kiekvienais metais privalėsite deklaruoti pajamas, kurias turite įforminti išrašydami pinigų priėmimo kvitus.
Pažymėtina, prieš pradedant vykdyti individualią veiklą, gyventojas apie tai turi informuoti mokesčių administratorių. Įregistravimo į mokesčių mokėtojų registrą/išregistravimo iš mokesčių mokėtojų registro prašymo forma FR0792 turi būti pateikta apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos teritoriniam skyriui pagal asmens gyvenamąją vietą.
Vykdant individualią veiklą Jūs asmeniškai atsakysite savo turtu už visas prievoles, prisiimtas vykdant veiklą.

Pajamoms iš gyventojų individualios veiklos taikomas 5 procentų pajamų mokesčio tarifas. Šis tarifas taikomas pajamoms iš gamybos (įskaitant žemės ūkį), prekybos ar daugumos paslaugų teikimo. Apmokestinamomis pajamomis yra laikomos visų pajamų ir leistinų atskaitymų skirtumas. Nuolatinio Lietuvos gyventojo su individualios veiklos pajamų gavimu susijusius leidžiamus atsiskaitymus bei jų apskaičiavimo tvarką nustatyta Lietuvos Respublikos finansų ministro 2002 m. rugsėjo 25 d. įsakyme Nr. 303 ,,Dėl Nuolatinio Lietuvos gyventojo su individualios veiklos pajamų gavimų susijusių leidžiamų atskaitymų bei jų apskaičiavimo tvarkos patvirtinimo“.

Individualią veiklą vykdantys asmenys privalomai draudžiami pensijų socialiniu draudimu pagrindinei ir papildomai pensijos dalims, taip pat ligos ir motinystės socialiniu draudimu, kai draudžiama tik motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) išmokoms gauti (VSD įmokos). Bendras VSD įmokų tarifas – 28,5 proc. Asmenų, kurie verčiasi individualia veikla, socialinio draudimo įmokų bazę sudaro 50 proc. individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų (neatėmus privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokų) suma. VSD įmokų bazė kalendoriniais metais negali būti didesnė negu 48 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžių suma.

Ekspertai

Karolina Jaraitė

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.