KAIP APSAUGOTI LOGOTIPĄ IR VARDĄ DIRBANT INDIVIDUALIA VEIKLA PAGAL PAŽYMĄ?

Teisė Atsakė: Giedrė Rimkūnaitė-Manke 2019-10-24
Sveiki, planuoju pradėti vykdyti individualią veiklą pagal pažymą. Kol kas planuoju darbuotis pati ir, kaip suprantu, vėliau, šiek tiek plečiantis galèsiu įdarbinti daugiau žmonių. Mane labiausiai domina mano sukurto pavadinimo ir logotipo apsaugojimas. Jei kurčiau įmonę tai viskas aišku, bet dabar aš suteikiu paslaugą vartotojams dirbdama su individualios veiklos pažymėjimu, bet esu susikuriu vardą pagal kurį atpažins mane, tas vardas apibūdina veiklos pobūdį. Kuriuosi interneto svetainę, turiu savo logotipą ir pavadinimą. Kaip man juos apsaugoti? Kažkaip registruoti registrų centre ar patentų biure?
Šiame klausime kalbama apie kelis intelektinės nuosavybės objektus: prekių ženklą, domeną, pavadinimą. Jiems visiems yra taikoma tam tikra teisinė apsauga.
Logotipas ir pavadinimas gali būti saugomi kaip prekių ženklai. Tam, kad prekių ženklo apsauga galiotų, jį reikia registruoti. Prekių ženklas gali būti registruojamas tiek juridinio, tiek fizinio asmens vardu. Todėl galite tai padaryti ir tuomet, kai vykdote individualią veiklą pagal pažymą.

Prieš registruojant prekių ženklą, reikia nuspręsti dėl reikiamos apsaugos teritorijos. Jeigu veiksite tik Lietuvoje, pakaks nacionalinio ženklo apsaugos ir paraišką ženklo registracijai reikėtų teikti Valstybiniam patentų biurui. Jeigu ketinate veikti platesnėje teritorijoje, reikėtų rinktis ES prekių ženklą (registruoja EUIPO) ar kitų valstybių nacionalinius ženklus (registruojant tiesiogiai tose valstybėse arba tarptautinės registracijos būdu per Valstybinį patentų biurą). Prieš registruojant prekių ženklą taip pat reikėtų gerai apgalvoti, kokioms prekių ar paslaugų klasėms jis bus reikalingas, bet atlikti kitus namų darbus.

Jeigu internetinė svetainė kuriama specialiai Jums, ji bus ir autorių teisių objektas, todėl turite sudaryti reikiamas sutartis su programuotojais, web dizaineriais.
Domeno vardą taip pat galite registruoti fizinio asmens vardu.

Jeigu vėlesniame etape nutarsite steigti juridinį asmenų, visą šią intelektinę nuosavybę (prekių ženklą, domeną, autorių teises) galėsite perduoti įmonei. Taip pat bus saugomas ir juridinio asmens pavadinimas.
Šiame atsakyme pateikta tik bendro pobūdžio informacija. Jeigu norite gauti išsamią konsultaciją dėl konkrečiai Jūsų situacijos, patartina kreiptis į teisininką.

Naudingų patarimų intelektinės nuosavybės klausimais rasite skaitydami tinklaraštį GLIMSTEDT jaunam verslui.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai