MOBILIŲJŲ APLIKACIJŲ PREKYBA

Teisė Atsakė: Giedrė Rimkūnaitė-Manke 2019-06-21
Sveiki. Planuojama sukurti mobiliąją aplikaciją (tą padarys kitas, pasamdytas asmuo, jis nebus įdarbinamas). Taigi veiksmas nėra tęstinis. Kokia sutartis su juo bus aktuali šiame etape?

Vėliau ši aplikacija bus nuolat, tęstinai pardavinėjama už fiksuotą mokestį internete. Kokios formos individualią veiklą yra teisingiausia registruoti - pagal pažymą ar verslo liudijimą? Ar gautos pajamos bus susijusios su aplikaciją kūrusiu asmeniu? Ar tai tiesiog priklauso nuo tos sutarties, kokią pasirašysime su minėtu asmeniu, prieš kuriant aplikaciją?
Dėl sutarties formos

Su asmeniu, kuris kurs mobiliąją programėlę, galima sudaryti autorinę arba paslaugų sutartį. Svarbu, kad sutartyje būtų aptarta, kas nutinka su intelektinės nuosavybės teisėmis (jums palankiausia, kad visos turtinės teisės pereitų jums).

Dėl pajamų paskirstymo

Pajamų paskirstymas priklausys nuo jūsų tarpusavio susitarimo. Jeigu susitarsite dėl fiksuoto atlyginimo, pagal šiuo metu Lietuvoje galiojančius teisės aktus, programuotojui tiek ir priklausys, nepriklausomai nuo vėlesnių pardavimų. Atkreipčiau dėmesį, kad neseniai ES priimtoje direktyvoje, kuri turėtų būti įgyvendinta per dvejus metus, numatyta, jog autoriams turi būti suteikta teisė gauti atlyginimą, proporcingą pardavimo pajamoms. Tačiau direktyva dar nėra įgyvendinta ir šis reikalavimas dar nėra taikomas.
Partnerystė
Be autorinės ar paslaugų sutarties, su mobiliosios aplikacijos kūrėju galite veikti ir kaip partneriai: sudaryti jungtinės veiklos, bendradarbiavimo sutartį ar įsteigti juridinį asmenį (rekomenduočiau nepulti to daryti iš pat pradžių, tačiau juridinis asmuo bus būtinas, jeigu sieksite pritraukti investicijas).

Dėl individualios veiklos

Teisės aktai nustato ribotą veiklų sąrašą, kurios gali būti vykdomos turint verslo liudijimą. Tad greičiausiai jums bus tinkama individuali veikla pagal pažymą, jeigu neketinate steigti juridinio asmens.
Šiame atsakyme pateikta tik bendro pobūdžio informacija. Jeigu norite gauti išsamią konsultaciją dėl konkrečiai Jūsų situacijos, patartina kreiptis į teisininką.
Naudingų patarimų intelektinės nuosavybės klausimais rasite skaitydami tinklaraštį GLIMSTEDT jaunam verslui.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai